Avusturya Başbakanı Kern, Ölüm Tedhitleri Alıyormuş

Ezgi Özkurt 02.08.2016

Kern, bazı Türk ve radikallerin kendisini tehdit ettiğini söyledi.

Avusturya Başbakanı Kern, Ölüm Tedhitleri Alıyormuş

Avusturya basınına açıklamalarda bulunan Kern, bazı Türk ve radikallerin kendisine gözdağı vermek istediğini ve ölümle tehdit edildiğini söyledi.

Österreich gazetesinin "Twitter ve Facebook'ta Türkiye Cumhurbaşkanı'nın bazı taraftarlarınca tehdit edildiğinizi görüyoruz. Ne diyeceksiniz?" sorusuna Kern, "Bu tehditler 2 aydır var. Şahsıma yapılan ölüm tehditleri gerçektir" dedi.

"Türkiye Cumhurbaşkanı bizi hedef gösteriyor."

Kern, Türkiye Cumhurbaşkanı'nın Almanya ve Avusturya'yı hedef alan ve nefret oluşturacak açıklamalarının ardından kendisine ve ülkesine karşı bir sanal nefret dalgasının oluşmasına neden olduğunu söyledi.

Gazete, Twitter'da, Türkiye Cumhurbaşkanı'nın bir sempatizanının 'Göreceksiniz IŞİD militanlarını size göndereceğiz. Hükümetinizi yok edecekler' şeklinde tweet attığını yazdı.

"Türkiye, ulusal iflasa doğru gidiyor."

Türkiye Cumhurbaşkanı'nın hayranlarının Başbakan Kern'i IŞİD ile tehdit ettiklerini iddia eden gazete, "IŞİD sizi yok edecek" yazdıklarını hatırlatarak "Tepkiniz nedir?" diye sordu, Başbakan Kern, "TC Cumhurbaşkanı, Almanya ve Avusturya'ya iftiralar ederek gösteri özgürlüğünün engellendiği gibi söylemlerde bulunuyor. Bu da ortamı geriyor. Ayrıca AB'yi mülteci kartıyla tehdit etmesi hoş karşılanamaz. AB ile Türkiye arasındaki bu gerginliğin devam etmesiyle Türkiye ulusal iflasa gidiyor" dedi.


Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.