Avrasya Tüneli'nde Test Sürüşü

İnci Vardar 08.10.2016

Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın makam aracıyla test sürüşü yaptığı Avrasya Tüneli'nin geçiş ücreti de açıklandı.

Avrasya Tüneli'nde Test Sürüşü

Cumhurbaşkanı, asfaltlama çalışmaları tamamlanan Avrasya Tüneli'nden kendi kullandığı makam otomobili ile ilk geçişi yaptı. Kendisine geçişte Başbakan da eşlik etti.

20 Aralık'ta açılacak olan ve Göztepe - Kazlıçeşme arasında süreyi 100 dakikadan 15 dakikaya indirecek Avrasya Tüneli'nden ilk geçişi yaptıktan sonra Cumhurbaşkanı açıklamalarda bulundu.

20 Aralık'ta açılıyor

"Avrasya Tüneli'nin son testini bizler yaptık. 20 Aralık'ta inşallah açılışını aziz milletimizle birlikte yapacağız. 'Bırakın canım bunlar palavra' diyenler aldandı. Bunlar hayata geçirildi. Bizler doymadık dedik, çok çalışacağız. 29 Ekim 2013'ten bugüne 156 milyon Marmaray'dan, Asya kıtasından Avrupa'ya, Avrupa kıtasından Asya'ya geçmiş oldu. Bunlar hayaldi gerçek oldu."

Başbakan ise, "Sayın Cumhurbaşkanım, bu proje beni çok heyecanlandırıyor. Başbakanlığınız döneminde İstanbul'un ulaşım sorunlarını çözmek dünya şehri İstanbul'a büyük projeler kazandırmak için verdiğiniz talimatlar birer birer yerine getiriliyor. 150 milyon İstanbullu 2013'ten beri trafik derdi çekmeden 2 dakikada bir kıtadan başka bir kıtaya geçmenin rahatlığını, konforunu yaşıyor" diye konuştu.

Avrasya Tüneli'nin geçiş ücreti açıklandı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan test sürüşünün ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bakan Ahmet Arslan Avrasya Tüneli'nin geçiş fiyatının 4 dolar+KDV olacağını söyledi.

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.