Avatar 2 Ne Demek? 3 ve 4 de Feda Olsun Size!

On Dakika Ara Ekibi 04.10.2017

Yeni yıl yaklaşınca James Cameron Noel Baba'ya dönüştü, bol keseden dağıtıyor diyorlar.

James Cameron deyince insanın aklına Terminator serisi, Alien serisi, bir kısım belgesel serisi ve yine seri şeklinde vuku bulan bazı diziler geliyor. Birkaç istisna dışında diyebiliriz ki, James Cameron seri üretim yapmayı, uzun uzun hikayeler anlatmayı, yeri geldiğinde konuyu sündürmeyi seviyor. Yönetmenin seriye bağlamadığı istisnalardan biri Avatar'dı ve öğrendik ki, artık o da bölüm bölüm işlenme sürecine girdi. Mutsuz muyuz? Elbette hayır! En azından Terminator 2'yi düşününce, Avatar 2'nin de çok sağlam olması yönünde bir beklentimiz var. Ne var ki, bunun hemen ardından Terminator: Genisys'si düşününce biraz endişelendiğimiz yalan değil.Velhasıl kelam, 6 yıl önce maviş maviş tiplerle büyük ilgi çeken Avatar'ın devam bölümleri hakkında Cameron şöyle demiş:


"Avatar 2 için 2017'nin yılbaşını hedefliyoruz. En azından duyurduğumuz şey bu. Ama bence asıl önemli olan, üç filmi tamamlayıp birer yıl arayla vizyona sokacak olmamız. Ben buna üç filmi tek hikayede birleştiren bir meta-hikaye demeyi tercih ediyorum. Her film birbirinden farklı olaylar anlatacak ama bir arada daha büyük bir hikayeyi besleyecekler."Daha önceden de Avatar'ın devamının geleceğini duymuştuk, dedikodular 2014'te başlamıştı. Belki yine tarih biraz kayacak ama Cameron bu konuda umutlu olduğunu, çünkü en zorlu iş olan tasarımları iki yıllık bir süreçte tamamladıklarını söylüyor. İlk filmde gördüğümüz Pandora içinde yeni evrenler oluşturulmuş, karakterler ve mekan tasarımları hazırlanmış, teknik detaylar çözülmüş. Senaryo yazımı ise devam ediyormuş ama tamamlanmak üzereymiş. Dolayısıyla yıl başı itibariyle üretim sürecine geçiş planlanıyor.


Belki 2016'da bazı karakter tasarımlarını da paylaşırlar ve biz de iyi çocuklar olursak Şirinler'i (pardon, Avatar karakterlerini) birkaç aya kadar görebiliriz.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.