Audi A5 Coupe

Cengiz Özer 30.09.2016

2017 model A5 Coupe karşınızda

Audi A5 Coupe için 2017 model diyoruz fakat tasarım olarak öncekinden çok da bir farkı yok.

Audi A5 Coupe

Bir önceki A5’e çok benzeyen bu yeni model, tasarım olarak bir öncekinden biraz daha yayvan ve geniş olarak tasarlanmış, özellikle ızgara ve farları. Zaten yeni A5 Coupe'nin selefinden farklılaşması da bunun gibi küçük detaylarında saklı. İlaveten kaput üzerine daha öncekilerde olmayan çizgiler de eklenmiş. Bunlar da otomobile farklı bir hava katmış durumda.

İç tasarımıyla farklılaşıyor

Audi A5 Coupe

Ses sisteminde Bang & Olufsen’in hoparlörleri kullanılıyor.

Aydınlatma grubu düğmelerinin altında içi döşeme kaplı küçük bir eşya gözü mevcut. Aynı zamanda torpido gözü de döşeme kaplı ve şık bir görünümü var.

Audi modellerini her tanıttığımda mutlaka Audi’nin sanal kokpitinden bahsediyorum. 2017 A5 Coupe’de de gösterge paneli tabii ki sanal kokpit şeklinde. Çözünürlüğü yüksek, renkli, görünümünü kişiselleştirebildiğiniz ve tepkime hızı yüksek, muazzam bir gösterge paneli…

Yüksek işçiliğe sahip deri kaplamalı direksiyon ele çok güzel oturuyor, otomobil üzerindeki hakimiyetinizi doyasıya hissedebiliyorsunuz (bu direksiyon türünü daha önce yeni Audi A4’te de görmüştük).

Vites topuzu da yeni A4’te gördüğümüzün aynısı.

Audi A5 Coupe

Oldukça şık bir görünümü var ve kısalığı sebebiyle eliniz vites topuzundayken, vites kolunun önündeki çevirmeli kumandanın da olduğu paneli rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Çevirmeli kumanda ile multimedya ekranını kontrol ediyorsunuz. Multimedya ekranı dokunmatik özellikli değil.

Yeni A5’in arka koltuk diz mesafesi bir öncekine göre biraz daha iyileştirilmiş. Kaldı ki zaten bu model A5 Coupe olarak geçtiğinden ve coupe araçlarda arka koltuk diz mesafesi çok da önemsenmediği için bu hususun üzerinde fazlaca durmaya gerek yok.

2016 sonunda Türkiye’de

Yeni A5 Coupe 2016 yılı sonu itibariyle Türkiye’de olacak. Benzinli (TFSI) ve dizel (TDI) motorlar ürün gamında olacak. Bildiğimiz A5’lerde genellikle 2.0 TFSI benzinli yahut 2.0 TDI dizel motorlar kullanılırken, bunlara 2017 yılında 1.4 TFSI benzinli motorun da ekleneceği yönünde söylentiler mevcut.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.