Atından Düşen Jokey Ömer Kaya Hayatını Kaybetti

Oğuz Taktak 10.10.2016

Tökezleyerek düşen atının altında kalan Ömer Kaya, 4 gündür sürdürdüğü yaşam mücadelesini kaybetti.

Olay, Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda 6 Ekim'de, günün ikinci koşusunda meydana geldi. Jokey Ömer Kaya, bindiği 1 numaralı 'Beybaran' isimli safkanın, yarışın son 400 metresinde tökezlemesiyle yere yığıldı. Yarıştığı atın altında kalan ve kaburgaları kırılan 30 yaşındaki jokey, ambulans ile Yenimahalle Devlet Hastanesine kaldırıldı. Beyin tomografisi çekilen jokey Kaya, beyin kanaması teşhisiyle Medical Park Hastanesi'ne sevk edildi ve burada tedavi altına alındı. Ancak şampiyon jokey, doktorların yaptığı tüm müdahalelere rağmen, bugün hayatını kaybetti.

Türkiye Jokey Federasyonundan yapılan açıklamada, Kaya'nın bugün hayata gözlerini yumduğu belirtildi. Cenaze, hastane morgundan alınarak tören için 75. Yıl Hipdromu'na götürüldü. Jokeyin naaşı, burada yapılan törenin ardından, daha sonra memleketi Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesine bağlı Yukarıgöbekli Köyü'ne gönderildi. Cenaze yarın öğlen burada toprağa verilecek.

Atından Düşen Jokey Ömer Kaya Hayatını Kaybetti

Ömer Kaya Kimdir?

1996'da pistlere adım atan Ömer Kaya, bu tarihten itibaren 12 bin 891 koşuya katıldı. Kaya, bu yarışlarda 1571 birincilik, 1527 ikincilik, 1472 de üçüncülük elde etti. Kaya, 2007 yılında henüz 21 yaşındayken 'Inspector' isimli safkanla Gazi Koşusu'nu da kazandı.

Kaynak: DHA

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.