Atina'da Patlama Oldu

Ezgi Özkurt 13.10.2016

Atina’nın merkezinde bulunan Eksarhia bölgesinde bir bomba patlaması oldu.

Atina'da Patlama Oldu

Atina’nın merkezinde bulunan Eksarhia bölgesinde akşam saat 23.45’te bir bomba patlaması oldu.

Bombanın yerleştirildiği Ippokratus 112’de bulunan binanın zemin katında Eleutheri Skepsi yayınlarının kitap dükkanı, üst dairelerinin birinde ise savcı Yeorgia Çatani’nin dairesi bulunuyor. Polis şimdiye kadar patlama ile hedeflenenin kim olduğu konusunda açıklama yapmadı.

Kimliği belirsiz bir şahıs, patlama olacağını söyledi

Dün akşam saat 22.22’de Efimerida Ton Syntakton gazetesine telefon eden bir şahıs 25 dakika sonra Ippokratous 112’de çok şiddetli bir patlama olacağını söyledi ve “Şaka değil, polise insanları pencerelerden toplayacaklarını söyle” diye ekledi. Yapılan ilk açıklamalara göre patlama bütün bölgeyi sarstı ancak maddi hasarlardan başka can kaybı ya da yaralanma kaydedilmedi.

Hedefin kim olduğu araştırılıyor

İhbardan hemen sonra polis bölgeyi kontrol altına aldı. Savcı Çatani’nin avukatı Themis Sofos yaptığı açıklamada, ele aldığı ciddi davalardan dolayı savcının hedef teşkil ettiğini, bu yüzden ek koruma talep ettiğini, ancak var olan korumalarının da üç hafta önce uzaklaştırıldığını bildirdi. Diğer yandan Eleutheri Skepsi yayınlarının kitap dükkanı, 2008 yazında da molotoflu saldırıya uğramıştı. Bombanın, binanın önünde park edilmiş bir polisin arabasına yerleştirilmiş olması hedefin ne ya da kim olabileceği konusunda araştırmaları daha da zorlaştırıyor.


Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.