Atatürk Havalimanı'nda Patlama Oldu

Ezgi Özkurt 28.06.2016

Dış Hatlar Terminali'nde meydana gelen patlamada yaralananlar olduğu bildirildi.

Atatürk Havalimanı'nda patlama meydana geldi.

Alınan bilgiye göre, Dış Hatlar Terminali'nde meydana gelen patlamada yaralananlar olduğu belirtildi. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

İlk müdahalesi yapılan yaralılar hastanelere sevk edilirken, havalimanı giriş ve çıkışa kapatıldı.

Gerçekleşen patlamanın üzerine, kriz masası oluşturulması talimatı verildi.

Anadolu Ajansı'ndan gelen son bilgiye göre, İstanbul Valisi, olayın 3 canlı bomba tarafından gerçekleştirildiğini bildirdi. Patlamalar sonucunda 28 kişi hayatını kaybetti ve 60 kişi yaralandı.

00:10 itibariyle, henüz olayın failleri açıklanmamakla birlikte, 10 Haziran 2016 tarihinde Time'da yayımlanan bir habere göre, Beyazıt'ta gerçekleşen ve 11 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırının ardından PKK turistleri uyarmış ve Türkiye'nin artık onlar için de güvenli olmadığını söylemişti. ''Hedefimiz siz değilsiniz, ancak Türkiye artık sizin için güvenli değil'' diyen PKK, artık savaşın başladığını bildirmişti.

Saat 01:00 itibariyle Türk Kızılayı, havalimanındaki patlamayla ilgili hastanelere kan sevkiyatının yapıldığını ve şu anda acil kan ihtiyacının bulunmadığını bildirdi. Kan bağışı için hastanelere gidilmemesi ve acil servis girişlerinin engellenmemesi gerektiğini belirten yetkililer, kan bağışı yapmak isteyenleri ilgili noktalara yönlendirdi.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.