Atatürk Havalimanı Saldırısıyla İlgili Son Bilgiler

İnci Vardar 29.06.2016

Verilen son bilgilere göre 36 kişi hayatını kaybetti, 147 kişi yaralandı.

Dün gece yaşanan Atatürk Havalimanı saldırısının ardında, son belirlemelere göre, 36 kişi hayatını kaybetti, 147 kişi de yaralandı. Olay yerine sevk edilen 49 ambulans ve 5 UMKE ekibi aracılığı ile taşınan yaralılar, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile bölgedeki çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı.

Saldırının ardından, olay yerine özel harekat ve bomba imha ekibi sevk edildi. Olay sonrası, havalimanı tüm giriş çıkışlara kapatıldı. Başbakan, saat 02:20 itibariyle havalimanının uçuş ve kalkışlara açıldığını ve hava trafiğinin normale döndüğünü bildirdi.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen ve terör saldırısı nedeniyle uçak içinde bir süre bekletilen yolcular, Dış Hatlar Terminali'nden çıkış yapmaya başladı. Türk Hava Yolları'nın (THY) üç tarifeli uçağı, saat 04.00'ten itibaren havalimanına iniş yaptı.

İstanbul'dan ayrılacak yolcuların ise saat 05.00'ten itibaren terminallere girmesine izin verileceği bildirildi. Yolcuların, havalimanındaki pasaport işlemlerinin ardından uçaklara alınacağı kaydedildi.

Olay üzerine Başbakanlık'ta kriz masası oluşturuldu ve geçici yayın yasağı getirildi. Bu süreçte sosyal medyada, 22 Mart 2016'da Brüksel'de yaşanan havalimanı saldırısının fotoğraflarının paylaşıldığı ve vatandaşların dezenformasyonu önlemek amacıyla ''Burası Atatürk Havalimanı değil'' bilgisini yaymaya çalıştıkları görüldü.

Yapılan son açıklamayla, karşılıklı Amerika uçuşları da dahil olmak üzere, tüm seferlerin devam ettirildiği kaydedildi.

Kaynak: AA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.