Aston Martin Vanquish Zagato Concept

Mehmet Berkay Önen 25.05.2016

Yakın zamanda otomobil fuarında görücüye çıkacak olan Vanquish, büyük ihtimalle üretilmeye de başlanacak.

Bond filmlerinde görmeye alışık olduğumuz Aston Martin marka arabalar, özellikle son yıllarda artan popülerlikleriyle beraber, sıklıkla caddelerde boy göstermeye başladılar. DB serisiyle dünya genelinde oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşan İngiliz lüks otomobil markası, şimdi de yeni bir model ile karşımızda: Aston Martin Vanquish Zagato Concept.


Adında geçen konsept kelimesine pek takılmayın. Çünkü yakın zamanda otomobil fuarında görücüye çıkacak olan Vanquish, çok büyük ihtimalle üretilmeye de başlanacak. Fakat diğer Aston Martin modelleri gibi sık sık caddelerde görebilir miyiz, orası kesin değil. Zira oldukça yüksek fiyatlara satılması planlanan aracın birkaç yüz taneden fazla üretilmesi pek de beklenen bir durum değil.


569 beygirlik, V12 bir motora sahip otomobilin bütün gövdesi karbonfiber kullanılarak üretilmiş. Zagato etiketi ise aracı tasarlayan İtalyan tasarım evi olan Zagato’dan geliyor. Ön hatları markanın önceki araçlarını andırsa da arka gövde tasarımı onu diğer arabalardan ayırıyor.Berkay Önen

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.