Askeri Helikopter Düştü

İnci Vardar 05.07.2016

Bir askeri helikopter, olumsuz hava şartları nedeniyle Giresun'da düştü. Kazada ölü ve yaralıların olduğu bildiriliyor.

AA'dan alınan bilgiye göre, içerisinde üst düzey askeri yetkililerin de bulunduğu bir helikopter, Giresun'un Yağlıdere ile Alucra ilçeleri sınırındaki Tohumluk köyü kırsalında düştü. Kazada yaralanan dört kişinin hastanelere kaldırıldığı, ancak ne yazık ki can kaybının da olduğu bildiriliyor. Şu ana kadar dört yaralı dışında, hayatını kaybeden askerlerin sayısıyla ilgili bir bilgi verilmedi.

Kazanın ardından Giresun Valisi Hasan Karahan'ın bölgeye gittiği, ayrıca AKUT ve sağlık ekiplerinin de olay yerine sevk edildiği öğrenildi. Ramazan Bayramı dolayısıyla Giresun'da bulunan Başbakan Yardımcısı da Jandarma Bölge Komutanlığına geçerek, yaklaşık 1 saat süren, basına kapalı toplantı gerçekleştirdi. T. C. Cumhurbaşkanı, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'dan kazayla ilgili bilgi aldı.

T. C. Başbakanı ise Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Giresun Valisi Hasan Karahan'ı telefonla arayarak kazaya ilişkin bilgi aldıktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada "Tamamen olumsuz hava şartları kaynaklı bir kaza kırım olduğu anlaşılıyor" dedi.

Başbakan, "Sayılar teyide muhtaç olduğu için şu an söylemek doğru olmaz" diyerek sözlerini sonlandırdı.

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.