Artık Daha Uzun Tweet Atabileceksiniz

Mehmet Berkay Önen 13.09.2016

Yeni düzenlemelerle beraber artık daha uzun tweet atabileceksiniz.

Artık o kadar fazla sosyal medya mecrası kullanıyoruz ki bazılarını unutmaya başladık bile. Bu sene onuncu yılını dolduran Twitter da bunlardan biri. Her geçen gün kulanıcılarının daha da az kullanmaya başladığı Twitter, bu durumu değiştirebilmek için bazı güncellemeler yapıyor. Sadece 140 karakterlik mesajlar göndermenize izin vermesiyle ünlenen Twitter bu özelliğini biraz esnetmeye karar verdi. Fakat sınırın kalktığını düşünmeyin. Halen yazacaklarınızın toplamı 140 karakter olmak zorunda.

Artık Daha Uzun Tweet Atabileceksiniz
Görsel Kaynağı: Digital Trends

140 karakter ile daha fazla yaratıcılık

Yeni düzenleme ile beraber tweet'e eklediğiniz medya linkleri (görsel, video, anketler, GIF'ler) ve alıntıladığınız diğer tweet'ler 140 karakter sınırınızdan eksiltme yapmayacak. Ayrıca bir kullanıcıya cevap yazdığınız zaman tweet'e otomatik olarak eklenen kullanıcı adı da karakter sınırını azaltmayacak. 140 karakterlik tweet'ler yazmak zorundalığının kişileri sınırlı alanda yaratıcılıklarını göstermeye ittiğini iddia edenler, bu hamlenin şirkete zarar vereceğini düşünüyorlar. Twitter CEO'su Jack Dorsey ise bu konuda farklı düşünüyor. 140 karakterin kişiye verdiği ifade gücünü tamamen ortaya çıkarabilmek için böyle bir plan düşündüklerini söyleyen Dorsey, bu sayede site üstünde çok daha fazla diyalog gerçekleşeceği inancında.

Artık Daha Uzun Tweet Atabileceksiniz
Görsel Kaynağı: Fusing Creativity

Twitter güncellemesi 19 Eylül'de

19 Eylül'de yürürlüğe girecek olan güncellemelerin tamamı bir arada mı duyurulacak, yoksa parça parça mı yayına alınacak, şimdilik belli değil. Ama son günlerde zorlu süreçlerden geçen Twitter'a büyük faydasının dokunacağı kesin. Artık sadece haber okumak ve markalarla iletişime geçmek için kullanılmaya başlanan şirketin büyük bir değişikliğe ihtiyacı olduğu kesin.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.