Arrival'dan İlk Fragman

Onur Arslan 11.08.2016

Denis Villeneuve, Altın Aslan'a varır mı dersiniz?

Kanadalı yönetmen , birçok sinema izleyicisinin tanıdığı bir yönetmen. En son geçtiğimiz sene Sicario ile Cannes'da Altın Palmiye için yarışan, daha öncesinde Enemy (2013), Incendies (2010), Next Floor (2008) ve Prisoners (2013) gibi filmlerle ses getiren ve adını 2000 yapımı Maelström ile duyuran Villeneuve, izleyicisini yine koltuğa yapıştıracak bir görsel şölen sunacağı Arrival filmi ile karşımızda.

Arrival'dan İlk Fragman

Dörder tane Hugo ve Nebula ödülü (Bilim kurgu edebiyatının Oscar'ı, Altın Palmiye'si diyebiliriz) sahibi 'ın "Story of Your Life" isimli kısa öyküsünden uyarlanmış olan film, projenin başında öykü ile aynı adı paylaşması düşünülürken, test izleyicilerinden gelen olumsuz geri dönüşler nedeniyle Arrival adı ile yola devam edecek.

Arrival'dan İlk Fragman

5 kez Oscar'a aday gösterilmiş olan (The Fighter, The Master) ile, 2 kez Oscar adaylığı bulunan 'ı (The Town, The Hurt Locker) ikinci kez bir araya getiren filmde (ilk kez American Hustle'da izlemiştik), diğer öne çıkan oyuncular; Oscar'lı (The Last King of Scotland , The Butler) ve .

Arrival'dan İlk Fragman

Gizemli bir uzay aracının dünyaya inmesi ile birlikte insanlık ne yapacağını belirlemek adına, öncelikle inen varlıklarla iletişim kurmaya karar verir. Ordu tarafından tutulan bir grup uzman ve onlara liderlik edecek olan dil uzmanı, gelenlerin niyetini anlayıp savaş mı, yoksa barış için mi burada olduklarını dünyaya bildirmek için görevlendirilirler. Dil uzmanı Louise Banks (), yanıtlara ulaşabilmek için hayatını dahi riske etmekten çekinmeyecektir. Bu hayli ilginç konunun orijinal halini okumak isteyenler için ufak bir Google araması yapmaları halinde öykünün (İngilizce) tamamına erişebileceklerini de belirtelim. Paramount Pictures'ın Oscar ve başka bir çok ödül için ortaya koyduğu filmin kısa fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz.

Görsel Kaynak: imdb

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.