Arabaya Sinek Gibi Yapışma Lüksü, Artık Sadece Sineklere Ait Değil

Mehmet Berkay Önen 23.05.2016

Google'dan insanlar için sinek kağıdı!

Google, geliştirdiği yenilikçi ürünleriyle ünlü bir şirket. Yakın zamanda yaptığı patent başvurusu da bu konuda ne kadar ileriye gidebileceğinin bir kanıtı niteliğinde. Sadece yazılım ve donanım değil, bunların dışında birçok farklı alanda ürün geliştiren Google, yeni ürünü “insanlar için sinek kağıdı” konsepti ile oldukça konuşulacağa benziyor.


Her yıl dünya genelinde milyonlarca insanın trafik kazalarında yaşamını yitirdiğini düşünürsek eğer, bu sayıyı azaltmak için ortaya atılan her fikre saygı duymak gerekliliği de ortaya çıkmış oluyor. İlk amaç araçların kazalara karışmasını önlemek olsa da, kazalar kaçınılmaz olduğunda, insanların canını kurtarmak da hayati önem arz ediyor.


Google yeni geliştirdiği ürün ile kazalarda yayalara verilen zararı en aza indirgemeye çalışıyor.


Patent başvurusu incelendiğinde Google, bir otomobilin bir yayaya çarpması durumunda yayanın arabanın kaputuna yapışık bir şekilde tutunabilmesini sağlayan yeni bir teknoloji üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Ürünün tam ayrıntıları bilinmese de insanların aklına ilk gelenin sinek kağıdı olmasına şaşırmamak gerek. Yeni ürüne eleştiriler daha şimdiden gelmeye başladı bile. Ön kaputa yapışan yayanın, sürücünün görüş alanını kapatması ise gelen en büyük eleştiriler arasında.

Berkay Önen

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.