Apple Yeni Ürünlerini Duyurdu

Oğuz Taktak 27.03.2017

İPad'lerden özel kayışlara, özel sürümlerden yeni kılıflara... Apple birçok yeni ürün tanıttı!

Apple geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamayla bir çok yeni ürün tanıttı. Genellikle yeni ürünler için büyük etkinlikler düzenleyen şirket, bu kez ürünlerin teknik özelliklerinde çok fazla değişikliğe gitmediği için yeni ürünleri sadece resmi internet sitesi üzerinden açıkladı. 24 Mart Cumartesi gününden itibaren siparişe açılan ürünler şu şekilde:

Yeni iPad’ler

Apple, iPad’leri güncelledi ve basitleştirdi. Artık 9,7 inçlik iPad Mini ya da iPad Pro satın almak mümkün. iPad Pro’nun ayrıca 12,9 inçlik versiyonu da bulunuyor.

Yeni 9,7 inçlik iPad’ler, iPad Air 2’den biraz daha kalın; kasaları orijinal iPad Air boyutlarında ancak fiyatları daha ucuz. 32 GB’lık iPad’ler 1600 Lira. A9 işlemcisi bulunan cihazlar iPhone 6S’le aynı hıza sahip ancak iPad Pro’nun özel ekranı bu cihazlarda bulunmuyor. Yine iPad Pro’da bulunan stereo hoparlörlere bu modelde yer verilmemiş.

Apple’ın daha uygun fiyatlı tabletler sunmasının sebebi, yıllar içinde gerileyen tablet gelirleri olabilir. Özellikle Google’ın düşük maliyetli Chromebook’ları, Apple’ın tablet satışlarını direkt etkilemişti. Apple yeni ürünleriyle pazardan daha fazla pay kapmaya çalışacak.

Apple Yeni Ürünlerini Duyurdu

Özel sürüm iPhone 7 (RED)

iPhone 7 ve 7Plus’ın özel (RED) sürümü sadece 128 ve 256 GB seçenekleriyle sunuluyor. 64 GB seçeneği bulunmuyor. Parlak kırmızı renginin dışında telefonun diğer özellikleri iPhone 7 ile aynı. Satın alınan her kırmızı iPhone 7 ile birlikte Apple, HIV/AIDS üzerine çalışmalar yapan (RED) yardım kuruluşuna bağışta bulunuyor.

Apple Yeni Ürünlerini Duyurdu

iPhone SE geliştirildi

Apple 16 ve 64 GB iPhone SE modellerinin üretiminden vazgeçiyor. Artık yeni modeller 32 ve 128 GB olarak üretilecek. En ucuz iPhone SE hala 2400 Lira. 128 GB’lık model ise 2900 Lira’ya satılıyor.

Clips uygulaması

Apple’ın en yeni uygulaması Clips, Snapchat ve iMovie’nin birleşimi. Uygulama kullanıcıların fotoğraf ve kısa videolarına özel filtreler ekleyerek sosyal medya üzerinde paylaşmasını sağlıyor.

Yeni Apple Watch kayışları

Apple, akıllı saati için bir dizi yeni kayış tanıttı. Yeni seçenekler arasında çizgili naylon örgü, Nike Sport ve Hermès gibi seçenekler bulunuyor.

Apple Yeni Ürünlerini Duyurdu

Yeni iPhone kılıfları

Apple altı yeni renkte iPhone 7 ve 7 Plus kılıfı tanıttı. Yeni silikon kılıfların renk seçenekleri arasında Azur mavisi, kamelya, çakıl grisi; deri modellerde ise ahududu, kahverengi ve safir mavisi bulunuyor.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.