Apple İşletim Sistemi OSX’i Yeniledi ve Adını Değiştirdi: macOS

Mehmet Berkay Önen 17.06.2016

Artık akıllı telefon ile bilgisayarın beraberce kullanıldığını sıkça görmeye başlayacağız.

Her ne kadar bilgisayarlar bizi artık o kadar çok heyecanlandırmasa da bazı gelişmeler bizleri tekrardan bilgisayarlarımızın başına geçmeye teşvik ediyor. Son yıllarda artan cep telefonu ve tablet kullanımıyla beraber eskisinden daha az bilgisayar kullanır olduk. Fakat kabul etmek gerekir ki, neredeyse tüm işimizi de bilgisayarlar üstünden halletmek zorundayız. Eh, durum böyle olunca, işletim sistemlerine gelen güncellemeler de hepimizi heyecanlandırıyor.

Apple İşletim Sistemi OSX’i Yeniledi ve Adını Değiştirdi: macOS

iPhone ile beraber artan bir popülariteye sahip olan Apple, yıllardır bilgisayarlarında kullandığı işletim sistemi olan Mac OSX’i güncelleyerek adını macOS olarak değiştiriyor. Mobil-masaüstü entegrasyonu konusunda ciddi yenilikler sunacak olan macOS ile beraber, akıllı telefon ile bilgisayarın beraberce kullanıldığını sıkça görmeye başlayacağız. iPhone’larımızdan alışık olduğumuz sesli asistan Siri’ye Mac’lerimizin arayüzü ile de ulaşabileceğiz artık.

Apple İşletim Sistemi OSX’i Yeniledi ve Adını Değiştirdi: macOS

Yeni işletim sisteminin sürüm adını da Sierra olarak duyuran Apple, özellikle iCloud alanında sunacağı bazı yeni hizmetlerle müşterilerini memnun etmeyi planlıyor. Birden fazla cihazı devamlı senkronize halde tutmayı amaçlayan yeni iCloud entegrasyonu sayesinde, bir dosyaya hem bilgisayarınız, hem iPad’iniz hem de iPhone’unuz aracılığıyla ulaşabileceksiniz. İnternetten ödeme yaparken cep telefonunuzu güvenli doğrulama cihazı olarak kullanmanıza olanak tanıyacak olan macOS Sierra ile beraber Apple, hayatımızın her anında aynı deneyimi ve keyfi devam ettirmemizi amaçlamış.

Apple İşletim Sistemi OSX’i Yeniledi ve Adını Değiştirdi: macOS

Temmuz ayında dağıtılmaya başlanacak olan Sierra ile beraber, cep telefonumuz ile bilgisayarımız arasındaki ince çizginin daha da inceleceğini görecek gibiyiz.

Berkay Önen


Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.