Apple Bize O Kutlu Haberi Verecek Mi Yoksa?

İnci Vardar 16.08.2016

Suya düşürmemek için gözümüz gibi baktığımız iPhone, belki de artık su geçirmez olacak.

Dün gibi hatırlarım ve gözlerim hâlâ yaşarır. Eve apar topar ulaşmışım, kapıyı nasıl açtığımı bilmiyorum, acilen tuvalete girmem gerekiyor. Uzun süre trafikte kaldıktan sonra hissedilen o baskıyı çeken bilir. Ama sonunda evdeyim, herhangi bir kaza yaşanmamış, mutluluktan uçacağım adeta. Koşarak tuvalete giriyorum. Pantolonu indiriyorum. Mutluluğa çok az kalmış. Ve bir anda...

CLOP!

Bir anda bütün dünyam kararıyor. O sesle sokaklar yankılanıyor. Arka cebimde unuttuğum iPhone 5S klozetin derinliklerine gömülüyor.

Böyle bir salaklık yapmadınız diyelim, en azından bir kez telefonunuzu denize, havuza veya farklı bir su birikintisine düşürme endişesi yaşamışsınızdır. Bu sorunu çözen markalar var ama Apple, benim de dahil olduğum genişçe bir kitlenin çok ahını aldı. Suya düşen telefonun garanti kapsamında olmadığını da biliyorsunuz, değil mi? Böyle bir durumda, hangi kapıyı çalsanız, karşınızda buruk acıyı buluyorsunuz, telefonu değiştirmekten başka bir şansınız da olmuyor.

Artık şikayetlere mi dayanamadı, gerçek bir devrimin zamanı geldi mi dedi bilinmez; galiba yeni modellerden biri suya dayanıklı olacak. Su altı fotoğrafçılığı için renk dengesi patenti alması böyle bir umut doğurdu en azından.

Yani iPhone su altında da bizi görebilecek mi? İnş cnm.

Bu özellik, belki gelecek eylül ayında çıkması planlanan iPhone 7'de olur. Çünkü bir yanda da CNN Money tarafından yapılan testlerde iPhone 6'nın bu konuda bir miktar ilerleme kaydettiği görülmüş.

Kendi adıma yine cesaret edip deneyemem, elimin ayarı yoktur belki ama yukarıdaki videoda da gördüğünüz gibi, beş dakika boyunca suda kalan iPhone 6, içinde su damlalarından izler taşısa da çalışmaya devam ediyor.

Darısı yeni modeli almayı düşünenlerin başına.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.