Anne Ruhlu Sevgili Problemi

İrem Çamarası 12.08.2016

Bazı kadınlar anaçlık duygusunu abartabilir ve siz kendinizi anneniz ile konuşuyormuş gibi hissedebilirsiniz…

Bazı ilişkilerde kadınlar, annelik duygularını, henüz çocuk bile yapmadan sevgilisinin ya da eşinin üstüne boca edebilir. Gerçekten anne ilgisine ve şefkatine muhtaç kalmamış erkeklerde bu çoğu zaman olumlu ve güzel sonuçlar doğurmayacaktır. Partnerinizin sizi çocuk gibi eğittiğini hissediyorsanız ya da sürekli bir koruma iç güdüsü ile size yaklaşıyorsa ve bu durum sizi rahatsız ediyorsa, bunun pek çok ilişkide görülen bir sorun olduğunu bilmelisiniz.

Öncelikle bunu yapan partnerinizin tek amacının sizi mutlu etmek olduğunu kabul etmeniz gerekiyor. Sizi o kadar seviyor ki, çocuğu gibi bağrına basıyor, sahipleniyor ve sizi üzebilecek her durumu engellemeye çalışıyor. Fakat buradaki asıl kilit nokta, sizin şefkat ve sevgi beklentinizin daha farklı oluşu.

Siz karşınızda annenizi değil, sevdiğiniz insanı görmek; anne şefkati yerine tutku hissetmek istiyorsanız, bu kadar anaç duygular besleyen partneriniz ile aranızda sıkıntılar oluşması kaçınılmaz olacaktır. Çünkü o sizin içinizdeki çocuğa ulaşmak, hatta gerekirse terliyken sırtınıza havlu sokuşturmak bile isteyecektir.

Anne Ruhlu Sevgili Problemi

Eğer bu durumun böyle olmasını istemiyorsanız, yapmanız gereken tek şey, partneriniz ile konuşmak olacaktır. Partneriniz büyük ihtimalle bu durumun farkında bile değildir. Bu yüzden ona, önce size nasıl hissettirdiğini anlatmanız gerekiyor. Daha sonrasında da bu hislerin aslında çok güzel olduğunu fakat sizin karşınızda annenizi görmek yerine tutkulu bir birliktelik yaşayacağınız insanı görmek istediğinizi ifade etmelisiniz. Fakat burada önemli olan nokta size karşı fazlasıyla hassas olan sevgilinizi kırmadan konuşup cümlelerinizi özenerek seçmeniz olacaktır. Sonuçta çocuğu gibi benimsediği birinin onu kırabilmesi çok daha kolaydır. Kendinizi ifade edeceğiniz cümleleri özenle seçtikten sonra, sizi anneniz gibi sizi sürekli telkin etmesini istemediğinizi, sanki yanında küçücük bir çocuk gibi hissetmenin özgüveninize zarar verdiğini ya da ona karşı sevgiden daha çok saygı beslemeye başladığınızı söyleyebilirsiniz. Konuşmanızı ona ne kadar değer verdiğinizi belirterek ya da onun sizdeki yerini anlatarak bitirebilirsiniz. Başarılı bir konuşma ile farkındalık yaratacağınız partneriniz ise ilk zamanlarda tam anlamıyla başarılı olamayacak olsa bile zamanla düzelecektir.

Şimdiden tutkulu ilişkiler diliyoruz…

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.