Anne Of Green Gables Diziye Dönüşüyor!

Nazlı Sönmez 01.09.2016

1908 tarihli klasik Anne Of Green Gables, 2017’de Netflix dizisi olarak ekranlara geliyor. Hem de Breaking Bad senaristi ve yapımcılarından biri olan Moira Walley-Beckett tarafından!

1908 yılında Lucy Maus Montgomery tarafından yazılan Anne serisi, zamanında çizgi film ve anime olarak ekranlarda yerini aldı. Bir klasik haline dönüşen Anne, Breaking Bad senaristi Moira Walley-Beckett’in kaleminden dizi olarak karşımıza çıkacak. Pilot bölümü iki saat sürecek dizinin aynı zamanda showrunner’lığını da Moira Walley Beckett üstleniyor. Son zamanlarda oldukça dikkat çekici bir görev olan showrunner’lık, birçok dizide yönetmenden bile daha öne çıkan bir görev. Senarist, yazar, yönetici ve hatta hikayenin gidişatını belirleyen isim olan showrunner’lığı Emmy ödüllü senariste çok yakışacak gibi görünüyor.

Anne Of Green Gables Diziye Dönüşüyor!

Anne of Green Gables, izleyenleri küçük yaşta anne ve babasını kaybeden Anne’in dünyasında bir yolculuğa çıkarıyor. Konuşmayı çok seven Anne birçok ailenin yanında kaldıktan ve hatta defalarca yetimhaneye geri döndükten sonra, kendisini Prince Edward adasında buluyor. Yanına geldiği ailedeki iki zıt karakterli kardeşle tanışan Anne için hem eğlenceli hem de zorlu bir hikaye başlıyor.

CBC kanalında yayınlanacak dizi, Netflix ve Canadian Broadcasting Corporation ortaklığında çekilecek. Yepyeni bir güçlü kadın karakter ortaya çıkaracak olan dizinin orijinaline ne kadar benzeyeceği bilinmiyor. Belki de usta hikayeciler, klasikleşen Anne’yi yepyeni bir karakter olarak karşımıza çıkaracak!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.