Andımızı Okumak İsteyen Öğrencilere Müdürden Tepki

Oğuz Taktak 26.09.2016

"Burası dingonun ahırı değil, kendinize gelin. Devletin kurumunun işleyişini kimse bozamaz"

İzmir'in Karşıyaka İlçesi'nde, öğretim yılı başlangıcının ilk haftasında öğrencilere yönelik verilen eğitime tepki için Andımız okunmak istendi. Az sayıdaki öğrencinin bu girişimine tepki gösteren Okul Müdürü Rahmi Önder Karamustafaoğlu, "Kendinize gelin. Devletin kurumunun işleyişini kimse bozamaz" dedi.

Karşıyaka'da Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Atakent Erdoğan Kibarer Ortaokulu'nda, ilk bir haftada verilen eğitimden memnun olmayan bazı velilerin isteği üzerine, çocuklar bayrak töreninden sonra Andımız'ı okumak istedi. Ancak öğrencilerin bu girişimine tepki gösteren Okul Müdürü Rahmi Önder Karamustafaoğlu, "Kendinize gelin. Talimat almadan ne yapıyorsunuz. Talimat mı aldın? Dingonun ahırı mı burası? Devletin kurumunun işleyişini kimse bozamaz" dedi.

Andımızı Okumak İsteyen Öğrencilere Müdürden Tepki

"Devletin kurumlarında, devletin kuralları uygulanır"

Bu sırada okul bahçesinin dışında bekleyen velilerin ise yaşananlara sessiz kaldıkları gözlendi. Bazı veliler de Milli Eğitim Bakanlığı'nın okullara gönderdiği 15 Temmuz darbe girişimi olaylarının videolarının izletildiğini, bunun da çocuklarının psikolojilerini etkilediğini söyledi.

İzmir'in Karşıyaka İlçesi'ndeki Atakent Erdoğan Kibarer Ortaokulu'nda, öğretim yılı başlangıcının ilk haftasında öğrencilere yönelik verilen eğitime ve tören yapılan alana tepki amaçlı 'Andımız'ın okunmak istemesine sert tepki gösteren okul yönetimi açıklama yaptı. Okul yönetimi adına yapılan açıklamada, Atatürk büstünün olduğu yerde tören yapılmaması yer darlığı ile açıklandı. Ön bahçe küçük olduğu için törenlerde arka bahçenin kullanıldığı ifade edildi. Okulu müdürünün öğrencilere yönelik tepkisi için de Andımız'ın üç yıl önce yasayla kaldırıldığı, bu nedenle okutulamayacağı, devletin kurumlarında devletin kurallarının uygulanacağı açıklaması yapıldı.

"Müdür Andımız'dan rahatsız oluyorsa, kendini bir incelesin"

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel de yaşananları eleştirerek, “Andımız'ın okunmasında okul müdürünün, o kadar ağır tepki göstermesi anlaşılmaz buluyorum. Andımız'ı başta okul müdürünün okuması lazım. Andımız'ın sözleri, doğru, çalışkan olmayı, milletini özünden çok sevmeyi anlatıyor. Müdür bundan rahatsız oluyorsa, kendini bir incelesin. Ayrıca, Atatürk büstünün olduğu yerde törenlerin yapılması lazım. Yer darlığı gerekçeyse Atatürk büstünü tören yapılan yere koymaları lazım" dedi.

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.