Amazon'dan Güz Takvimi

Onur Arslan 08.08.2016

Amazon, televizyonculuğa bir ısındı, pir ısındı.

Amazon Studios, geçtiğimiz sene başladığı özgün içerik üretimi ve yayıncılık işine hayli ısınmış ve beklediği geri dönüşü de almış olacak ki, 2016 güz dönemi, yani yeni yayın dönemi için devam eden dizilerini ve yeni dizilerinin yayın takvimini açıklayarak bu işte hâlâ varım demiş oldu. Kısaca VOD olarak nitelendirilen Video on Demand, yani isteğe bağlı video sistemi; kullanıcının, internet üzerinden ya da set-top-box kutuları aracılığıyla tekil programlar (dizi, sinema, show vs) satın almasını sağlayan bir sistemdir. Netflix'e aşina olanlara bu yazdıklarım tanıdık gelmiştir. Amazon Prime adlı abonelik sistemi, belirli bir ödeme ile Amazon Studios'un özgün içerikleri ile birlikte sunduğu diğer içeriklere de erişim sağlamakta. Türkiye'de henüz resmi olarak bu hizmeti sunmasa da çeşitli internet forumlarında, birçok kullanıcının VPN aracılığı ile bu sisteme erişim sağladığı söylenmekte. Lafı fazla uzatmadan, aşağıda yazımızın konusu olan içeriklerin yayın tarihlerini ve bazılarının yayınlanmış olan fragmanlarını ilginize sunuyoruz.

One Mississippi

Tig Notaro adlı komedyenin annesinin ölümü üzerine, Mississippi'deki evine geri döndüğü dönemin gerçeklere dayanan hikayesini anlatan yapım, 8 Eylül'de yayına çıkıyor.

Fleabag

Ödüllü bir oyundan uyarlanmış olan 6 bölümlük dizi, günümüz Londra'sında yaşayan, öfkeli, kırgın ve yardım önerilerini geri çeviren bir kadının başından geçenleri anlatmakta. Yayın tarihi olarak 16 Eylül belirtilmiş.

Transparent

Yaşını almış bir babanın, yıllardır kendisini erkek bedenine kısılmış bir kadın gibi hissettiği gerçeğini sonunda 3 yetişkin çocuğuna açıklamak üzere yemeğe çağırması ile başlayan dizinin 3. sezonu, henüz tüm sırların açıklanmadığını bize işaret ediyor. Yeni sezonun yayın tarihi 23 Eylül.


Crisis in Six Scenes

'ın yaratıp başrolde yer aldığı yeni dizi; 1960'larda Amerikan orta sınıflarının çalkantılı döneminde, banliyöde yaşayan bir ailenin, ziyaretlerine gelen bir yabancı nedeni ile altüst olan yaşamlarını konu ediniyor. Yayın tarihi, 30 Eylül.

Red Oaks

1980'lerde Amerika'nın önde gelen tenis kulüplerinden birinde asistanlık yapan bir gencin hikayesini anlatan bu komedi dizisinin 2 sezonu, 11 Kasım'da yayınlanacak. Dizinin yapımcıları arasında Steven Soderbergh de var.

Mozart in the Jungle

"Seks, Uyuşturucu,Klasik Müzik" ve 'in yer aldığı, New York'taki klasik müzik orkestrasının perde arkasında yaşananları aktaran dizinin yayın tarihi, 9 Aralık.

Goliath

'ın itibarsızlaştırılıp işini kaybeden bir avukatı canlandırıdığı hukuk draması, aynı avukatın intikam için üstlendiği bir davayı konu ediniyor. Yeni dizinin yayın tarihi; 14 Ekim.

Good Girls Revolt

1960'ların dönüştürücü enerjisini, haber merkezlerine de taşımaya ve erkeklerle eşit muamele talep etmeye çalışan bir grup muhabirin başından geçenlerin anlatıldığı yeni dizi 28 Ekim'de yayınlanacak.

The Man in the High Castle

Philip K. Dick'in Hugo ödüllü efsane romanından uyarlanan; İkinci Dünya Savaşı'nın sonucunu, Naziler'in galibiyet aldığı alternatif bir sonla aktaran ve çok ses getiren yapım 2. sezonunu, 16 Aralık'ta yayınlıyor.

Amazon'un 2016 güz döneminin toplu tanıtımını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.