Amatör Spor Kulüpleri Çalıştayı

Defne Taktak 11.10.2016

Eski hakem Erman Toroğlu ve teknik direktör Rıza Çalımbay, Antalya/Belek'te düzenlenen çalıştayda konuştu.

Kocaelil Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nun (KASKF) Kocaeli Büyükşehir Belediyesi desteğiyle düzenlediği 3'üncü Başkanlar Kurulu ve Amatör Spor Kulüpleri Çalıştayı dün başladı. Çalıştayda konuşan Erman Toroğlu, çocuklara küçük yaşta spor eğitimi verilmesi gerektiğini belirtti. Belediyelere sporun alt yapısı için büyük görev düştüğünü anlatan Toroğlu, şunları söyledi:

Amatör Spor Kulüpleri Çalıştayı

"A Milli Futbol Takımı'nın İzlanda ile oynadığı maçta kaç futbolcu Türkiye'de yetişmiş. Almanya'nın arka bahçesiyiz. İzlanda maçında 350 bin nüfuslu ülkenin futbolunun altında ezildik. 350 bin nüfusun yarısı kadın, yaşlı çocuk çıkar, kaç kaldı. Ama bizde Fatih Terim mi haklı, Arda Turan mı haklı meselesi daha önemli... İddia ediyorum maçtan evvel biri kamerayı alsaydı, çıkartırdım sokağa "Terim mi haklı, Arda mı haklı" diye sorardım. 100 kişiden 100'ü de fikirlerini söylerdi. Ama "3 gün içinde iki maç oynayacağız rakibimiz kimler" diye sorsak 10 doğru cevap alamayız."

Rıza Çalımbay: "Amatör sporculara önem veriyorum."

Antalyaspor teknik direktörü Rıza Çalımbay ise amatör sporculara önem vermeyi sorumluluk olarak gördüğüne değindi ve "Altyapıya önem veriyorum. Ben de altyapıdan geldim. Yetenekli birini keşfetmeniz, büyük bir mutluluk. Eskiden futbol oynarken babalar bizi eve koymazlardı. Şimdi babalar, anneler çocuklarını elinden tutup futbol okuluna getiriyor. O yüzden bu arkadaşlar için elimizden geleni yaparız" dedi.

Amatör Spor Kulüpleri Çalıştayı

Antalyaspor'a süper tesis!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise Avrupa'da bile eşi benzeri olmayan tesisi Antalyaspor'a hediye edeceklerini söyledi. Alanyaspor için de tesis yapmayı planladıklarını açıklayan Başkan Türel, Antalya'da spor koleji açacaklarını dile getirirken, şöyle dedi:

"6 yaşından itibaren çocukları, spor ağırlıklı müfredatla yetiştireceğiz. Birkaç branşta Türkiye'nin milli yıldızlarının yetişmesini sağlayacağız. Dünyadaki örnekleri inceliyoruz. Avrupa'da tam bizim bu düşüncemizin muadili okul bulabilmek zor. Çocuklar 6 yaşında yetenek testi, kan analizi, anatomik yapıları incelendikten sonra eğitim alırken sportif gelişimini sağladığı kolej olacak."

Diyetisyen Türkan Kubilay'ın da görüşlerini açıkladığı çalıştayı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel birlikte izledi.

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.