Ali Şafak Öztürk'ten Atar: Herkes Haddini Bilecek!

Defne Taktak 20.09.2016

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, Samuel Eto'o'nun performansı düşünce sert konuştu.

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, takım kaptanı Samuel Eto'o'nun performansında düşüş olduğunu söyledi, "Hiçbir oyuncu Antalyaspor'un menfaatlerinin üzerinde değildir. Herkes haddini bilecek" dedi.

Ali Şafak Öztürk'ten Atar: Herkes Haddini Bilecek!

Konyaaltı Sanayici İşadamları Derneği'nin (KONYSİAD) düzenlediği toplantıya Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, konuşmacı olarak katıldı. Başkan Öztürk, sağlıklı transferler yapmak için Porto'nun oyuncu izleme direktörü ve ekibiyle anlaştıklarını söyledi. Başkan olarak göreve geldikten sonra 3 kriz yaşadıklarını anlatan Öztürk, birincisinin mali kriz olduğunu ve aşmak için çok uğraştıklarına değindi. İkinci krizi, 'Eto'o krizi' olarak nitelendiren Öztürk, dünya yıldızının transfer sürecinde 'gidecek mi kalacak mı' şeklinde söylemlerin kendilerini yıprattığını dile getirdi.

"Akhisar maçını galibiyetle sonuçlandıracağız."

Başkan Öztürk, şu an da da sportif kriz yaşadıklarını, takımın 4 maçta sadece 1 beraberlikle, 1 puana sahip olduğunu vurguladı. Lige başarısız başlangıç yaptıklarını kaydeden Öztürk, böyle bir başlangıcı yaşadıkları için mutlu olduğunu söyledi. Kötüyü görerek lige başlangıç yaptıklarından bahseden Öztürk, çeşitli sıkıntıların erkenden yaşandığı ve erkenden çözülebileceğine inandıklarını belirtti. Sezonu çok iyi bitireceklerine inandığına dikkati çeken Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Akhisar Belediyespor maçını galibiyetle sonuçlandıracağımıza inanıyorum. Bazı şeylerin erken yaşanması geç yaşanmasından daha iyi. Takım kendi içerisinde kişilik savaşı veriyor. Herkesin doğru destek vermesi çok önemli. Büyük hedeflere ulaşmak için herkes destek vermeli. Üst kimlik Antalyaspor olmalı. Burada biz en iyi şekilde takımımıza destek olacağız ve hedeflere götüreceğiz."

"Takımın hocası Morais."

Takımının kişilik savaşı verdiğini belirten Başkan Öztürk, şunları söyledi:

"Takımın bir hiyerarşisi vardır. Futbolcusu, üstünde hocası, üstünde yönetimi, üstünde de başkanı vardır. Bu değişmez. Futbolcunun hoca olduğu takımlarda başarı olduğunu görmedim. Burada zaten takımın bir hocası varken bazı şeylerin dengeli olması çok önemli. Bu şey yönetimimizin bakış açısına doğru gelmedi. Şu an takımın içerisinde iç dengeyi kurmakla ilgili hala sorun var. Bunlar sağlıksız şeyler. Hocanın otorite kurması çok önemlidir. Sıkıntıların bu seviyeye geldiğini görebiliyorum. Bundan sonrası önemli. Jose Morais, gerçekten çok donanımlı bir hoca. Bundan sonra olması gereken takımın hocasını hak ettiği gibi hoca konumuna getirmektir. Biz buna inanıyoruz. Biz futbolcuya, hocaya, basına oyuncu olmak için gelmedik. Her türkü reaksiyona hazırız. Takımın faydasına olabilecek her türlü şeyi yapabilecek inanca sahibiz."

"Eto'o'nun performansında düşüş..."

Transfer sürecinde Samuel Eto'o'nun Beşiktaş ile anılmasından duyduğu rahatsızlığı tekrarlayan Başkan Öztürk, oyuncudan gelen çeşitli talepler, basından duydukları konular üzerine tepki gösterdiklerini anlattı. Takımdaki kötü gidişin ardından bu hafta tüm antrenmanları izlediğini anlatan Öztürk, bazı futbolcuların performansının düşük olduğunu belirtti. Sahada bazı futbolcuların isteksiz göründüğünü dile getiren Öztürk, Eto'o'nun da performansında düşüş yaşandığını belirtti.

"Messi bile gelse..."

İşadamlarının, son maçta saha kenarında Morais ile görüştükten sonra Samuel Eto'o'nun oyundan çıkarıldığını belirterek, "Bu takımın lideri kim" sorusuna, Öztürk şu karşılığı verdi:

"Sezon öncesi oyuncu ve kulüp içerisinde konuşmalarımızdan sonra biz doğru şekilde ilerleyebileceğimizi düşündük. Şu anda baktığımızda bazı şeylerin doğru olmasına rağmen yanlış şeyler olduğunu da görüyoruz. Oyuncu olarak performans düşüklüğü var. Ben bu kulübün başkanıyım istediğimiz aksiyonu alabiliriz. Takımın performansına iç dengeye bakacağız. Dengede sağlıksız bir şey varsa buna hamle yapacağız. Hiçbir oyuncu Antalyaspor'un menfaatlerinin üzerinde değildir. Messi bile gelse değildir. Bu Antalyaspor Kulübü ile ilgili bir şey değil. Bir oyuncu kulübün üstüne değer olarak çıkıyor ya da kendini üstte görüyorsa bu kesinlikle sağlıksız bir yapıdır. Bu yapıdan kesinlikle başarı gelmez. Her türlü aksiyon almaya açığız. Doğru yapı neyse onu göreceğiz ama bizim istediğimiz bir yapı var. Herkes kendi haddini bilecek, pozisyonunu bilecek, konumunu bilecek bundan sonra da böyledir."

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.