Alfa Romeo Stelvio

Cengiz Özer 06.09.2016

Coupe SUV yarışı kıyasıya devam ediyor!

Otomobil firmaları SUV türü araçlara çok önem vermeye başladı. Son on yılda da SUV türü araçlar coupe formu ile birleştirilerek coupe SUV türü araçlar ortaya çıkarıldı. Bana göre coupe SUV türü olarak öne çıkan ilk araç BMW X6’dır. X6’dan sonra diğer markalar da coupe SUV türü araçlara yönelik çalışmaya başladılar ve neredeyse tüm zamanlarını bunu tür araçlar için harcar hale geldiler. Bu kıyasıya rekabette İtalyan devi Alfa Romeo da yerini almaya başlıyor!

Otomotiv sektöründe rekabet

Alfa Romeo, SUV üretmeyen bir marka. Esasen İtalyanların Alfa Romeo olarak bir SUV üreteceğini beklemiyordum. Ancak dediğim gibi artık tüketicilerin sedan araçlara, station-wagon araçlara eskisi kadar ilgisi kalmadı. Artık SUV araçlar, özellikle hem şehirde hem de arazide kullanılabilecek spor görünümlü coupe SUV’lar moda oldu. Rekabet bunun üzerinden şekilleniyor. İtalyanlar da bu rekabete asırlık markası Alfa Romeo ile katılıyor.

Alfa Romeo Stelvio

Türkiye'ye ne zaman gelecek?

Alfa Romeo’nun yeni SUV’u Los Angeles Auto Show’da sergilenecek bu yılın Kasım ayında. 2017 yılında da yollarda olacak. Ülkemize gelecek mi, gelirse ne zaman gelecek bilmiyoruz fakat öncelikle Amerika ve Avrupa’da satışa çıkacaktır.

Alfa Romeo Stelvio

Alfa Romeo Stelvio

Alfa Romeo, Stelvio modelinde de her zamanki gibi klasik haline gelmiş ön görünümünden taviz vermemiş. Öyle ki Alfa Romeo ile özdeşleşmiş olan üçgen formlu ön panjur bu modelde de yerini almış. Ayrıca Stelvio’nun ön görünümü oldukça ilgi toplayan Alfa Romeo Giulia modeline çok benziyor. Bu bakımdan Alfa Romeo Stelvio için Giulia’nın SUV şeklindeki modifikasyonu dememiz yanlış olmayacaktır. Araç hakkında çoğu detay tabii ki Kasım 2016’daki Los Angeles Auto Show’da ortaya çıkacak.

Stelvio'nun Alfa Romeo’nun ilk SUV’u olacağını söylemiştik. Birçok marka uzun zamandır SUV türü otomobil üretiyor ve bu konuda oldukça başarılılar, çokça da rağbet görüyorlar. Alfa Romeo, ilk defa SUV üreteceği için piyasaya süreceği bu araç SUV meraklılarının ilgisini ne kadar çeker bunu bilemiyorum ama her koşulda Alfa Romeo tutkunu olanların sahip olmak isteyecekleri bir araba olacağı muhakkak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.