Akıllı Telefon Orkestrası

Amanda Aman 09.09.2016

Orkestrada gelinen en son -ve en akıllı- nokta.

Akıllı Telefon Orkestrası dünyanın en büyük orkestrasını oluşturma potansiyeline sahip, binlerce telefonun senkronize olabildiği, her katılımcının özgün rol oynadığı ve dünyanın herhangi bir yerinde icra edebileceğiniz bir orkestra.

Akıllı Telefon Orkestrası

Parklarda, festivallerde ya da tiyatrolarda, kitle halindeki insanların bu parıltılı ses alanlarını hep birlikte deneyimlediğini düşünün. Bu teknoloji sayesinde, kitlelerin deneyimlerini paylaşmaları ve hikayelerini anlatmaları için sayısız olasılık şansı doğuyor.

Akıllı Telefon Orkestrası

Akıllı Telefon Orkestrası ekibi sınırsız sayıda telefonu senkronize eden ve aynı zamanda her telefona görsel-işitsel parçalar gönderen bir sistem yaratmış. Teknoloji tamamen web tabanlığı olduğu için uygulama yüklemenize gerek kalmıyor. 3G bağlantısı olan herkes, verilen adresi takip edip orkestraya katılabiliyor. İletilen veri miktarı çok az olduğu için sunucular çalışmaya devam edebiliyor. TimSync adı verilen web tabanlı teknoloji, internet bağlantı gecikmeleri ne olursa olsun senkronizasyonu sağlayabiliyor. Çünkü böyle bir sistem için müzik ya da görsel oluşturmak farklı bir düşünme biçimi gerektirdiğinden Akıllı Telefon Orkestra ekibi Ableton Live programı için kendi eklenti ve araçlarını geliştirmiş.

Akıllı Telefon Orkestrası
Akıllı Telefon Orkestrası

Akıllı Telefon Orkestrası yaratıcılara, mekanlara ve organizasyonlara sayısız yeni imkan sunuyor ve potansiyelini genişletmek adına arayışını sürdürüyor. Eğer bir konser, mekan ya da herhangi iş birliği için somut bir fikriniz varsa, Akıllı Telefon Orkestrası, iletişim kurmanız için sizi de bekliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.