Aileler İle Tanışınca Büyüsü Bozulan İlişkiler

İrem Çamarası 13.09.2016

Sevgiliniz ile aileniz arasında kaldınız ve ne yapacağınızı kara kara düşünüyorsunuz... Yalnız değilsiniz.

“Onu sevmeyecek insan yok” diye düşündüğünüz partneriniz ile her şeyin tıkır tıkır ilerlediği bir ilişkiniz var ve artık aileler ile tanışma vakti geldiğini düşünüyorsunuz…

Heyecanlı bir gün olacağından emin olduğunuz kadar, herkesin onu seveceğinden ve her şeyin güzel olacağından da eminsiniz aslında. Beklenilen gün geldi sevgiliniz aileniz ile artık tanışıyor. Çok güzel bir buluşma yaşandı, arada gergin bir ortam oluştu gibi olduysa da hemen düzeldi, hatta bir an size öyle geldiğini düşündüğünüz bile oldu. Sonuçta gerginlik olması için hiçbir neden yok ve günün sonunda “ne kadar da doğru bir sevgilin var” cümlesini duyacağınızı biliyorsunuz.

Günün sonunda aileniz ile kaldınız ve size sevgilinizi sevmediklerini, onun sizin için doğru bir insan olmadığını söylediler…

Tam o sırada başınıza yıkılan gezegenleri bir kenara bırakarak ve ani davranışlardan kaçınarak sakin olmalı, bunun nedenini öğrenmeye çalışmalısınız. Unutmayın ki, dünya üzerinde bunu yaşayan tek kişi değilsiniz ve fevri davranışlar durumu daha da kötüleştirmek dışında hiçbir işe yaramayacak. Ailenizin böyle düşünmesini sağlayacak, sizin için küçük ama onlar için büyük detaylar olabilir. Çoğu ilişkide nereli olduğu, siyasi görüşü, oturup kalkması, giyinişi birer nitelendirme olabiliyor. Ailenize tavır almanız ya da sevgiliniz ile olan ilişkinizi sadece duyduklarınız yüzünden tehlikeye atmak sizi yanlış kararlara sürükleyebilir.

Başka bir yönden bakacak olursak, sizin aşık olduğunuz ve zaaflarınız olduğu için göremediğiniz gerçekleri aileniz görmüş olabilir ve sizi doğru konularda uyarmaya çalışabilirler. Durum her ne olursa olsun bütün ihtimalleri iyice değerlendirmeli, size söylenen sözlere ve uyarılara dikkat etmeli ve bu uyarılara göre ilişkinizi, partnerinizi gözlemlemelisiniz. Bunu objektif bir şekilde yaptıktan sonra partnerinizden ve ilişkinizden hâlâ eminseniz aileniz ile sevgilinizi daha sık buluşturmalı, iki tarafı birbirine alıştırmalısınız. Böylece beraber zaman geçirdikçe aradaki buzlar erimeye ve kaynaşmaya başlayacaklardır. Bu konuda en önemli noktanın kendiniz olduğunu unutmamalısınız. Olumsuz düşünceleri olumlu yapacak, istediğiniz yolda ilerlemenizi sağlayacak tek insan sizsiniz. Stratejik davranmalı ve doğru bir yol izlemelisiniz. Sevdiğiniz insanlardan hiçbirini karşınıza almak istemeyeceğinizden, bütün hepsini yanınızda tutabilmelisiniz.

Unutmayın, ihtiyaç duyduğunuz sabır ve ikna kabiliyeti damarlarınızda akan kanda zaten mevcut.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.