Ado Den Haag Taraftarlarından Oyuncak Yağmuru

Serdar Demireren 12.09.2016

Kavgalara, şiddete ve küfre alışkın olduğumuz tribünlerde bu kez güzel bir sosyal sorumluluk kampanyasına tanıklık ettik.

ADO Den Haag taraftarları bu hafta sonu oynanan Feyenoord maçında örneğine az rastlanır bir sosyal sorumluluk kampanyasına imza attılar. Feyenoord ve ADO Den Haag arasında oynanan Hollanda Ligi mücadelesinin “özel” misafirleri vardı. Yerel bir çocuk hastanesinde tedavi görmekte olan çocukların ve ailelerinin de tribünden izlediği maça ADO Den Haag taraftarları hazırlıklı gelmişti.

“Özel misafirlerin” yer aldığı tribünün bir üst tribününde yer alan misafir takım taraftarları, maça yanlarında birer oyuncak ile geldi ve maçın 12. dakikasında adeta bir oyuncak yağmuru başladı.

Eski Fenerbahçeli Dirk Kuyt’un bir gol atarak takımına katkı sağladığı ve Hollanda doğumlu Türk oyuncu Bilal Başacıkoğlu’nun da sonradan dahil olduğu maçta maçta Feyenoord, ADO’yu 3-1 yendi.

Ancak, maçtan geriye skordan ve gollerden çok ADO Den Haag taraftarlarının bu büyük jesti ve Feyenoord taraftarlarının alkışları kaldı.

Ado Den Haag Taraftarlarından Oyuncak Yağmuru

Ülkemizde benzer bir destek kampanyası 2011 Beşiktaş taraftarları tarafından organize edilmişti. Aynı yıl yaşanan Van Depremi mağdurlarına destek amacıyla 30 bin atkıyı sahaya atan Beşiktaş taraftarları, bu atkıların depremzedelere gönderilmesini sağlamıştı.

Ado Den Haag Taraftarlarından Oyuncak Yağmuru

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.