Acun Ilıcalı Telif Ödemiyor Mu?

Oğuz Taktak 07.09.2016

Müzik dünyasının dev isimleri Acun Ilıcalı'ya karşı birleşti.

Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Acun Medya’nın “O Ses Türkiye”, “Rising Star” ve “O Ses Çocuklar” yarışmalarında bugüne kadar hiçbir bedel ödemeksizin eserlerini izinsiz kullandığı Şehrazat, Sezen Aksu, Günay Çoban ve Fikret Şenes’in varisleri Acun’a karşı birlik oldular.

Acun Ilıcalı Telif Ödemiyor Mu?

Müzik dünyasının dört önemli ismin editörlüğünü yapan Ossi Müzik-Hakan Eren’in başlattığı hukuki ve cezai sürecinde Şehrazat, Günay Çoban ve Fikret Şenes varisleri adına Av. Sadettin Dayıoğlu, Sezen Aksu adına avukatı Gökçe Kılıç Gülsaran, Acun Medya ve TV 8 aleyhine eş zamanlı savcılık şikayetlerinin yapıldığını ve maddi manevi tazminat talepli davalarının açıldığını belirtti.

Ahmet Kaya’nın temsilcisi Gam Müzik tarafından da ihtar alan Acun Medya bundan böyle yarışmalarda Sezen Aksu, Şehrazat, Fikret Şenses, Günay Çoban ve Ahmet Kaya eserleri olmadan yarışmalarda kullanacağı şarkılarda tıkanma yaşayacağı kuşkusuz. Daha önceden Uğur Bayar eserlerini izinsiz kullanıldığından dolayı açtığı davayı kazanmıştı. Bu davalardan sonra başka büyük isimlerde dava açmaya hazırlandığı öğrenildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.