Abdullah Çakıroğlu Tekrar Gözaltına Alındı

Ezgi Özkurt 19.09.2016

Ayşegül Terzi'ye şort giydiği için tekme atan saldırgan, serbest bırakılmasının ardından yeniden gözaltına alındı.

Abdullah Çakıroğlu Tekrar Gözaltına Alındı

Maslak'ta bir otobüste yolculuk yapan Ayşegül Terzi'ye şort giydiği için tekme atan 35 yaşındaki saldırgan Abdullah Çakıroğlu, İstanbul Anadolu Adliyesi'nde savcılık tarafından serbest bırakıldı. Bir gözaltına alınan, bir serbest bırakılan Abdullah Çakıroğlu'nun fotoğrafta gülümsemesine şaşırmamak lazım. Zira oyun haline gelmiş olan bu çirkin olay, ancak bir komedi filminde izleyebileceğimiz, fakat yine de güldürmeyecek türden bir şeye dönüştü.

'Halkı nefret ve kine teşvik etmek'

DHA'nın haberine göre, hemşire Ayşegül Terzi'ye şort giydiği için tekme atan Çakıroğlu hakkında İstanbul Anadolu Başsavcısı Fehmi Tosun'un talimatıyla "Halkı kin ve nefrete teşvik etmek" ve "Bir kimsenin inanç, düşünce veya kanaatlerinden kaynaklanan yaşam tarzına ilişkin tercihlerine müdahale etmek" suçlaması ile tekrar yakalama kararı çıkartıldı. Bu tip haksızlıklara verilen tepkinin "Senin anana bacına yapsalar hoşuna gider mi?" cümlesi üzerinden ele alındığı ülkemizde, suçlu olduğu aşikar bir adama ilk seferde gerekli cezayı vermek yerine bu işin bir oyuna çevrilmiş olmasına ne yazık ki biz de şaşırmıyoruz artık.

Saldırganın, "Bir kimsenin inanç, düşünce veya kanaatlerinden kaynaklanan yaşam tarzına ilişkin tercihlerine müdahale etmek" suçu ile suçlanması zaten olması gereken. Fakat suçlamaların sonucunda alınan hakiki bir ceza göremiyoruz. Ülkemizde her gün yaşanan kadına yönelik şiddet ve taciz olaylarında, artık 'gerçek cezalar' verilmesi için ne olması gerekiyor? Belli ki, "Senin anana bacına yapsalar hoşuna gider mi?" felsefesi oldukça yetersiz.

Bu tip olaylar karşısında gereken cezalar verilmediği için, fotoğrafta yaptığından gurur duyduğunu kanıtlarcasına gülümseyen Abdullah Çakıroğlu gibi, kendisini 'Ahlak Bekçisi' ilan eden magandalar ortalıkta göğsünü gere gere geziyor. Bir markanın reklam sloganı olan "Bana bir şey olmaz. Okey mi? Okeeey!" aklıma düşüyor. Türkiye'de tacizci, tecavüzcü, saldırgan olmak da öyle bir şey. Onlara nasıl olsa bir şey olmaz, okey mi?

Saldırgan, yeniden gözaltına alındı.

Kararın kendilerine ulaşmasının ardından harekete geçen Gasp Büro Amirliği ekipleri, Abdullah Çakıroğlu'nu Çekmeköy'deki evinde yakalayarak gözaltına aldı. Bakalım filmin devamında neler göreceğiz...

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.