Attack on Titan İkinci Sezon Onayını Aldı

Su Tunç 25.07.2016

Attack on Titan'ın resmi sitesinde yapılan açıklamaya göre, sevilen anime ilkbahar 2017 sezonunda hayranlarıyla buluşacak

Yıllardır beklenen an geldi! Hajime Isayama'nın ünlü eseri Attack on Titan, nam-ı diğer Shingeki no Kyojin ikinci sezonuyla ekranlara geri dönüyor!

Anime severler, ilk sezonun yayımlandığı 2013 yılından beri serinin sabırsızlıkla bekledikleri devamına 2017 yılının İlkbahar aylarında kavuşacak. Müjdesi ilk olarak Attack on Titan'ın resmi sitesinden duyurulan ikinci sezonun yayım ve yapımında emeği geçeceklerin listesi de yine aynı sitede- geçtiğimiz günlerde açıklandı.

İlk sezonun yönetmeni Tetsuro Araki'yi şef yönetmen olarak göreceğimiz ikinci sezonun yönetmen koltuğuna ise Masashi Koizuka oturacak.

Mangası ilk olarak 2009 yılında tefrika edilmeye başlanan ve Bessatsu Shounen Magazine'de aylık olarak yayımlanan Attack on Titan'ın ayrıca iki live action anime fimi, beş OVA'sı ve dokuz video oyunu bulunuyor.


2014 ve 2015 yıllarında yayımlanan live action filmleri anime ve mangasındaki atmosferi yansıtamadığı ve ana kurguda çok fazla değişiklik yaptığı için eleştirmenler ve otakular tarafından sertçe eleştirilmişti. Isayama da zaten ayda bir yayımlanan mangada hikayeyi beklenenden yavaş -aslına bakarsanız çok, çok daha yavaş- ilerletince, Attack on Titan sevenler de son çare olarak umutlarını ikinci sezona bağlamışlardı.

İkinci sezonun gelmesine daha bir yıla yakın bir süre var. Ancak Attack on Titan hayranları şimdiden havaya girmiş gibi görünüyor. Nadir görülen başarılı anime adaptasyonlarından biri olan Attack on Titan'ın birinci sezondaki kalitesini devam ettirip ettirmeyeceği ise merak konusu.

Yine de benden söylemesi, siz beklentilerinizi düşük tutun. Büyük ihtimalle güzel bir uyarlama izleyeceğiz ancak, olur da kötü çıkar filan boşuna üzülmeyelim.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.