90'lar geri döndü: Choker Trendi

Yoksa siz hala “choker”ınızı almadınız mı?

Ben diyeyim choker, sen de tasma

Aylardır bir choker furyasıdır almış gidiyor. 90’larda gençliğini/çocukluğunu yaşamışlar iyi bilirler, bir ara inanılmaz modaydı bu choker'lar. Hatta şu aşağıdaki modelin yüzüğü ve kola takılan versiyonu da vardı hatırlarsanız. Mom jean ve bir beden büyük kot ceketlerin de tekrar moda olmasıyla beraber tamamen 90’lara geri döndük desek yalan olmaz herhalde.

90'lar geri döndü: Choker Trendi

Eskiden gerçekten herkeste ama herkeste vardı bu takılardan. Bütün ünlülerde görürdük. Bakınız: Prenses Diana ve Britney. Şimdilerdeyse üst üste, başka kolyelerle kombinleyerek takmak oldukça moda. Üstelik herhalde teknolojinin de gelişmesinin etkisiyle binlerce farklı çeşidini bulmak mümkün mağazalarda. Tekrar hortlamasının ilk aylarında biraz çekindiğim bu choker'lara yavaş yavaş benim de gözüm alışmaya başladı, hatta tekrar gardırobuma ekledim diyebilirim. Mom jean'im ve deri ceketimle beraber serseri serbest stilime geri dönerim belki de.

90'lar geri döndü: Choker Trendi
90'lar geri döndü: Choker Trendi
90'lar geri döndü: Choker Trendi

Yeni model choker'lar

Pek çok ünlü tasarımcı da bir iki sezondur choker'lara koleksiyonlarında bol bol yer veriyor. Kalın zincir tipinde olanlar, metal görünümlü boğazı saran modeller, inci ve taş işlemeliler, kadifeler, farklı desenler, boncuklar, uçlu olanlar derken, birçok farklı tasarımla kısa sürede herkesin gönlünü çalan bir trend oldu. Hem spor hem de şık olarak kullanılabiliyor olmasından dolayı da sade kıyafetlere renk katma imkanı sunduğunu söylemek gerek.


90'lar geri döndü: Choker Trendi
90'lar geri döndü: Choker Trendi

Peki nasıl kombinlemeli?

Biliyorsunuz bu sene açık omuzlu bluzlar da moda. Bence choker'ların ön planda olması için açık omuzlu tişörtler/bluzlar, ya da en azından gerdan bölgesini açıkta bırakan kıyafetler oldukça ideal ve gayet hoş görünüyorlar. Saçlarınız kısaysa açık bırakabilirsiniz ya da ensede bir topuz yaparak çok daha güçlü bir görünüm elde etmek de elinizde. Bana sorarsanız, yaz kış demeden choker'ları yeniden hayatımıza sokarak iyi bir iş ediyor olacağız. Üstelik oldukça da havalı duruyor!

Bir ipucu: Choker kolyelere mağazalarda bir ton para dökmek yerine tuhafiyelerden alacağınız kurdele, süet ya da kadife parçalarını boynunuza bağlayabilir, yaratıcı hissediyorsanız boncuklar ya da kolye uçları ekleyerek mağazalardakinden daha eşsiz ve sadece sizde bulunacak modeller yaratabilirsiniz.

90'lar geri döndü: Choker Trendi
90'lar geri döndü: Choker Trendi

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.