57'sinde Üniversiteli Oldu

Özge Kaya 15.09.2016

Öğrenmenin yaşı yok gerçekten.

57'sinde Üniversiteli Oldu

Çocuk yaşta yarım bıraktığı eğitim hayatına yeniden başlayan 57 yaşındaki Havva Şeker, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Felsefe Bölümü'nü kazandı.

Şeker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eğitimini tamamlayamamasının içinde hep bir ukde olarak kaldığını söyledi.

Küçük yaşta yetim kaldığından eğitimini sürdüremediğini anlatan Şeker, "Okumayı çok seviyordum. Ama okuyamadım. Bu yüzden çocuklarımı okutturdum. Kızım İstanbul Teknik Üniversitesi'ni birincilikle bitirdi. Oğlum da Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdi. Şu anda yüksek lisansını yapıyor. Bu sefer sıranın bana geldiğini düşündüm. 2.5 yılda liseyi bitirdim. Üniversite sınavlarına girdim. Felsefe bölümünü kazandım. İnşallah başarılı bir şekilde bitiririm. Daha önce İngilizce eğitimi de aldım. Bilgisayar kursuna da gittim. İngilizce öğretmenim ve arkadaşlarımın da bana katkıları oldu" diye konuştu.

Şeker, felsefeye ilgi duyduğunu dile getirerek, lisede de felsefe dersini seçmeli olarak aldığını söyledi.

"Okumuş olsaydım belki çocuklarımı daha da iyi yetiştirebilirdim" diyen Şeker, üniversite eğitiminden sonra torunlarıyla daha iyi ilgilenebileceğini ifade etti.

İnşaat mühendisliğinden emekli olan eşinin de durumundan memnuniyet duyduğunu belirten Şeker, üniversiteyi başarılı bir şekilde bitirdiğinde yüksek lisansa da devam edeceğini dile getirdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Bizi Takip Edin
Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.