5 Ekim Sabahı Aniden Gelen Gıybet İhtiyacı

Defne Taktak 05.10.2016

Bugün Twitter'da #5EkimDünyaGıybetGünü olarak ilan edildi. Eh madem öyle, kutlu olsun.

Çok seviyoruz bazı günleri "bilmem ne günü" olarak ilan etmeyi. Mesela bugün de "5 Ekim Dünya Gıybet Günü" olarak ilan edildi. Kim tarafından, nasıl edildi bilmiyoruz ama Twitter ahalisi bugünü çok sevmiş ve içselleştirmiş durumda.

5 Ekim Sabahı Aniden Gelen Gıybet İhtiyacı

#5EkimDünyaGıybetGünü

Ofis gıybetleri, sosyal medya gıybetleri, WhatsApp gıybet grubu derken "gıybet" zaten iyice hayatımıza girmiş durumda. Bu yüzden de 5 Ekim Dünya Gıybet Günü, Twitter üzerinde büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Öyle ki #5EkimDünyaGıybetGünü hashtag'i (etiketi) Twitter'da TT olmuş durumda. Gıybet bir hobi, hatta bir ilgi alanı. Çok eğlenceli olmakla birlikte, kadın - erkek fark etmeksizin herkesin yaptığı gıybet, toplumları, kitleleri yavaş yavaş etkisi altına alıyor. Yapıyoruz arkadaşlar. Şimdi kimse "ben gıybet yapılan ortamda dahi durmam" demesin.

Milli sporumuz haline gelen gıybet, yapıldığı esnada birçok kasınızın çalışmasına ve yüzlerce kalori yakmanıza neden olur.

Biz, #5EkimDünyaGıybetGünü'nün önümüzdeki yıllarda da kutlamasını umuyoruz.

5 Ekim Sabahı Aniden Gelen Gıybet İhtiyacı

Birçoğumuzun "abi, yaptığımız çok yanlış bi' şey bence" dediği ama yapmaktan da geri kalmadığı gıybet için böyle bir gün olması güzel oldu. Tabii biz uyarımızı yineleyelim: Gıybet yanlış bir şeydir. Şükürler olsun ki Serdar Ortaç, insanı gıybetten soğutan über bir şarkı yaptı da, gıybet günahkarlarının sayısı azaldı.

Teşekkürler Serdar Ortaç, teşekkürler bugünü "5 Ekim Dünya Gıybet Günü" olarak ilan eden güzel insan.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.