40’ından Sonra Pop Star: Roisin Murhpy

İnci Vardar 29.05.2018

1995’te müzik sahnesine giriş yapmasına karşın, karşımıza çıkmak için 10 yıl bekleyen Roisin Murphy, “Hairless Toy” albümüyle arayı çok açmadan, 8 Temmuz’da 4. çalışmasını yayınlayacağını müjdeledi.

İlk albümü “Ruby Blue”deki avant-pop/art pop müzik tarzı ve kendine özgü performansları ile tanıdığımız İrlandalı şarkıcı/söz yazarı/prodüktör Roisin Murphy, kariyerindeki kısık ateşte pişme dönemini başarıyla atlatan sanatçılar arasında. Bu özgüvenin ardından gelen iki numaralı albüm “Overpowered” ise Murphy’nin sanatsal pop müzik duruşunun elektronik ve dans müziği ile yer değiştirdiği ilk çalışması.

Tam müzik sahnesine ısınıp arşivine kalbur üstü bir çok şarkı eklemişken Roisin Murphy, iki albüm arasına tam 8 yıl ve 2 çocuk yerleştirdi. Bu süre zarfında elini ayağını tamamıyla müzikten çekmeyen Murphy, farklı iş birlikleri ile tadımlıklar sunmaya devam etti. Nitekim bu uzun süreli arada birçok şarkı kaydettiğini açıklayan Murphy, geçtiğimiz yıl 3 numaralı albümü “Hairless Toy” ile geri döndü. Deneysel seslere eğilen pop duruşu ile albüm, Mercury Müzik Ödüllü’ne aday gösterildi ve İrlandalı şarkıcı yaz boyunca birçok festivalin headliner kadrosunu doldurdu.

Görülen o ki, Roisin Murphy, ceplerini doldurduğu şarkılarıyla daha fazla vakit kaybetmek istemiyor. Bu yüzdendir ki, kendisi geçtiğimiz günlerde yeni şarkısı “Mastermind” ile süslediği 4. stüdyo albümü “Take Her Up to Monto”yu müjdeledi. (Mastermind'ı şuradan dinleyebilirsiniz.)

Take Her Up to Monto'da yer alan şarkıların isimleri şu şekilde;
1. Mastermind
2. Pretty Gardens
3. Thoughts Wasted
4. Lip Service
5. Ten Miles High
6. Whatever
7. Romantic Comedy
8. Nervous Sleep
9. Sitting and Counting

Görünen o ki Murphy, aradaki açığı kapatma konusunda oldukça istekli. Eh, bizim de bu duruma bir itirazımız yok.

Taner Turna


Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.