3. İstanbul Tasarım Bienali Geliyor!

Ezgi Özkurt 03.10.2016

'Biz İnsan Mıyız?' başlığı altında, insan ve tasarım ilişkisini ele alan 3. Tasarım Bienali'nin, katılımcıları ve sergi mekanlarının listesi açıklandı.

3. İstanbul Tasarım Bienali Geliyor!

Tam 2016'yı uğurlamak üzereyken, senenin son zamanlarına hareket getirecek olan 3. İstanbul Tasarım Bienali'nin meselesi 'insan' ve 'tasarım' ilişkisi olacak. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından gerçekleştirilen etkinliği, 5 farklı mekanda gezme şansı yakalayacağız.

3. İstanbul Tasarım Bienali, 22 Ekim'de başlıyor

Küratörlüğünü Beatriz Colomina ve Mark Wigley'in gerçekleştirdiği etkinlik için rotamızda olması gereken mekanlar: Klasikleşmiş Bienal mekanı olan Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, Studio-X İstanbul ve DEPO, Bomonti'de yer alan Alt Sanat Mekanı ve İstanbul Arkeoloji Müzeleri. Müzeye girişler biletle gerçekleştirilirken, diğer mekanlar ücretsiz olacak.

Bienal, 13 farklı ülkeden katılımcıyı ağırlıyor

"Biz İnsan Mıyız?: Türümüzün Tasarımı: 2 saniye, 2 gün, 2 yıl, 200 yıl, 200.000 yıl" başlığı altında gerçekleştirilecek olan 3. İstanbul Tasarım Bienali, farklı alan ve disiplinlerden katılımcıları aynı çatı altına topluyor. Aralarında tasarımcı, arkeolog, mimar, nörolog, sanat tarihçisi ve bilim insanının bulunduğu Tasarım Bienali'nin katılımcı listesi de açıklandı.

3. İstanbul Tasarım Bienali Geliyor!

İnsan ve cep telefonu arasındaki ilişki

Tasarım Bienali, daha önce de olduğu gibi sizi aksiyona davet ediyor. Yani bizi alışık olduğumuz gibi, sadece seyirci değil, aktif katılımcı olmaya çağırıyor. Bienal kapsamında ele alınan konulardan biri de, 'insan ve cep telefonu ilişkisi'. Bu başlığa siz de, aynadan çektiğiniz fotoğrafı sosyal medyadan #BizİnsanMıyız etiketiyle paylaşarak katılabiliyorsunuz. Aynadaki yansımanızı flaşlı bir şekilde çekmenizi istemelerinin de bir sebebi var.

Bakınız: Anonim kalabilmek!

3. İstanbul Tasarım Bienali Geliyor!

3. İstanbul Tasarım Bienali'ne daha yakından bakalım

Bedeni Tasarlamak, Gezegeni Tasarlamak, Yaşamı Tasarlamak ve Zamanı Tasarlamak alt kümelerinden oluşan Bienal'in katılımcı listesi de açıklandı. Katılımcılar arasında Ali Kazma, Hito Steyerl, Lu Yang, Antoni Muntadas, Domi Mora, Enric Miralles gibi isimler de bulunuyor.

20 Kasım'a kadar ziyaret etme fırsatımız var

22 Ekim'de başlayacak olan 3. Tasarım Bienali, 5 farklı mekanda, 20 Kasım'a kadar ziyaret edilebilecek. Etkinliği daha yakından takip etmek, tüm ayrıntılarını incelemek ve daha fazlası için adres: http://bizinsanmiyiz.iksv.org/


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.