3. İstanbul Tasarım Bienali Başlıyor

Ezgi Özkurt 21.10.2016

Sergi mekanlarının yanı sıra, 16 mahalleye yayılacak olan İstanbul Tasarım Bienali, 22 Ekim Cumartesi günü başlıyor!

3. İstanbul Tasarım Bienali Başlıyor

3. İstanbul Tasarım Bienali sergi mekanlarının yanı sıra bu sene bir ilke daha imza atıyor. Tasarım Bienali, ilk kez düzenlenmeye başlanan Yaratıcı Mahalleler Programı’yla kent sakinlerinin de tasarımla buluşmasını sağlayacak.

3. İstanbul Tasarım Bienali mahalleye geliyor!

Program kapsamında tasarıma farklı açılardan yaklaşan tasarımcı, tasarım stüdyoları, mimar ve markalar kendi mahallelerinde etkinlikler kurgulayacak. Kentle bütünleşen ve tasarım olgusunu görünür hale getirecek bir ortam sağlayan Yaratıcı Mahalleler Programı aynı zamanda da yaratıcı endüstrilerin 3.İstanbul Tasarım Bienali platformunda iletişime girebileceği bir program oluşturacak.

Nerede bu Yaratıcı Mahalleler?

Karaköy, Eminönü, Beyoğlu, TomTom Mahallesi, Nişantaşı, Akaretler, Beşiktaş, Şişli, Ortaköy, Levent, Etiler, Arnavutköy, Kuruçeşme, Sarıyer, Kadıköy ve Büyükada olmak üzere 16 mahalle ve 39 marka kendi mahallelerinde gerçekleştirecekleri farklı etkinliklerle mahalleliyle buluşacak.

Mahalle Sohbetleri

Yaratıcı Mahalleler etkinliği kapsamında 23 Ekim Pazar günü, saat 12.00 - 19.00 arası Salon İKSV'de bir söyleşi düzenlenecek. Söyleşiye 20'ye yakın konuşmacı katılacak.

3. İstanbul Tasarım Bienali Başlıyor

Sergi mekanları

Tasarım Bienali'nin sergi mekanları ise, İstanbul Arkeoloji Müzeleri, Galata Rum İlköğretim Okulu, Alt, Depo ve Studio - X. Haritaya şuradan ulaşabilirsiniz.

3. İstanbul Tasarım Bienali Başlıyor
3. İstanbul Tasarım Bienali Başlıyor

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.