3 Aracı Benzin Döküp Yaktı, 'Sebebi Aşk' Dedi

Ezgi Özkurt 20.09.2016

Konya'da yaşanan enteresan olayda Halis S., 3 aracı ateşe vermesini aşk acısına bağladı.

3 Aracı Benzin Döküp Yaktı, 'Sebebi Aşk' Dedi

DHA'nın haberine göre, Konya'da aynı sokakta bulunan 3 araç birden Halis S. tarafından benzin dökülerek yakıldı. Mala zarar vermek suçundan adliyeye sevk edilen Halis S., savunmasında "Sevdiğim kıza kavuşamadım. Bu yüzden araçları yaktım" dedi.

Sevgi neydi? Sevgi emekti... Sevgi, gerekirse dünyayı ateşe vermekti!

16 Eylül Cuma günü saat 02.30 sıralarında merkez Selçuklu İlçesi Burcu Sokak'ta park halinde olan hafif ticari araç ve 2 otomobilin motor kısmında yangın çıktı. Yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu söndürülerek kontrol altına alındı. Polis, çevredeki güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi. Yangının gerçekleştiği mahallede oturan Halis S.'nin, yangından kısa bir süre önce sokağın yakınındaki akaryakıt istasyonu civarında indiği belirlendi. Araçlar, benzin dökerek ateşe verilmiş ve kullanılamaz hale gelmişti.

3 Aracı Benzin Döküp Yaktı, 'Sebebi Aşk' Dedi

Güvenlik kamerası görüntülerinden kimliği tespit edilen Halis S., sorgu için gözaltına alındı. Halis S., sorgulamasında 3 aracı benzin dökerek yaktığını itiraf etti. Bunu yapmasının sebebi ise açıklamasına göre 'aşk'tı.

'Sevdiğim kıza kavuşamadım. Bu yüzden de araçları yaktım.'

İfadesinde, sevdiği kıza kavuşamadığı için çok dertlendiğini, bu yüzden önce bir bara gidip bir şeyler içtiğini ardından da akaryakıt istasyonuna uğrayıp benzin alarak araçları yaktığını itiraf etti. Elinden gelse belli ki aşkı için gezegeni de ateşe verecek olan Halis S.'nin, Türk Ceza Kanunu'nun 152. 'Mala zarar verme' suçu maddesinin 2. fıkrasına göre, 8 aydan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanması bekleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.