2016 Plaj Modası: In ve Out'lar

Buse Akın 20.05.2016

Tatil hayalleri kuruyoruz; denizi, güneşi ve kumları çok özledik. Belki plaj partilerinde boy göstereceğiz, belki de sakin bir tatil geçireceğiz. Belki Ege, belki Akdeniz. Peki bu yaz plajlarda ne giyeceğiz?

Artık mayıs ayı da geldiğine göre, resmi olarak yaza çok az kaldı demek mümkün. Tamam, hava bir öyle bir böyle. "Bu yağmurlarla ne yazı?" dediğinizi duyar gibiyim ama bahar gidip yerini kavurucu sıcaklara elbet bırakacak. Her ne kadar kış tatili zevkinin ayrı olduğunu söyleseler de birçoğumuzun hayaline çok az kaldı; deniz, kum, güneş. Tatil planlarımızı yapıp sıcak denizlere inmenin hayalini kurarken, bu senenin plaj modasında neler şık, neler değil bir bakalım. Alışveriş yaparken aklımızda bulunacakları not alalım, hadi kızlar!

Öncelikle bu sene kesinlikle high-neck diye tabir ettiğimiz bikini üstleri çok moda olacak. Köprücük kemiğini ve omuzları vurgulayıp daha güzel gösterecek bu modeller, hem çok modern görünümlü hem de oldukça rahat. Eğer bikini giymeyi tercih ediyor ve de parçalarınızı değiştirip giymeyi seviyorsanız, bu sene mutlaka böyle bir bikini üstü edinmelisiniz.

Sweet babe @iremsulun looks amazing in this colour! Margot bikini top and Ecemen the brazilian will be soon available via our website and coolest boutiques worldwide! Keep in touch! 👯 #mbfwistanbul #5thpositionswimwear #5thposition #mercedesbenzfashionweek
@5thposition tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Etrafınızda bolca göreceğinize ve sezonun hitini yakalayacağınıza dair hiç şüpheniz olmasın. High-necklerin yükselişinin aksine parçalı görünümlü, her yerden farklı bir ipinin vücudu sardığı oyuklu cut-out parçalar ise artık biraz demode. Aynı zamanda destekli parçaları da rafa kaldırmanın zamanı geldi, çünkü bu sezonda onlar da kesinlikle out! Desen olarak en fazla öne çıkanların başında “botanik etkisi” geliyor. Hem bikini hem de mayo modellerinde bolca çiçek, yaprak, bitki deseni görüp tam da yaza yakışacak şekilde canlı renklere bürüneceğiz.


Yine bu yaz parlak, minimal ve modern görünümler çok moda. Tropik, botanik görünüme ek olarak ışıldayan fakat yumuşak renkler, makreme detayları, daha spor veya daha klasik bir plaj modası gündemde. Geçtiğimiz yıla zıt olarak ağır süslemelerden kaçınıyor, büyük aksesuarlı bikinileri tercih etmiyor ve daha basic görünüyoruz. Yine bikini üzerinde salınan parçaların olduğu “ruffle” modelleri de rafa kalkıyor. Yüksek bel bikini altları ve net çizgilere sahip mayolar ise gündemde.


Buse Akın


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.