17 Haziran'da Vizyonda

Onur Arslan 17.06.2016

Bu hafta dev adam Dwayne Johnson, keyifli bir casus filmiyle karşımıza çıkıyor.

Me Before You - Senden Önce Ben

New Line Cinema ile Metro Goldwyn Mayer işbirliği ile yapılan Me Before You , Jojo Moyes’in romanından uyarlanmış. Yönetmen koltuğında The Hollow Crown , 'As You Like It' at Shakespeare's Globe Theatre gibi yapımlarla tanınan Thea Sharrock ’un oturduğu filmin başrollerinde, Khalesi olarak ünlenen Emilia Clarke (Game of Thrones), Sam Claflin (Snow White and Huntsman) ve Janet McTeer (Albert Nobbs, Tumbleweeds) yer almakta.

17 Haziran'da Vizyonda

Filmin konusu şöyle: Louisa “Lou” Clark (Clarke) tuhaf bir İngiliz kırsalında yaşamaktadır. Kendisi yaşamak konusunda bir yön bulamamış, garip ve yaratıcı olan 26 yaşındaki bu kız, kıt kanaat geçinen ailesine yardım etmek için bir işten diğer işe koşturmaktadır. Onun normaldeki neşeli halleri, şehir içindeki şatoda çalışmaya başladıktan sonra sınanmaya başlar. 2 yıl önce trafik kazası geçirerek tekerlekli sandalyeye mahkum olan ve bunun ardından dünyası tamamen kararan Will Traynor (Claflin)'in bakıcısı ve yardımcısı olur.

Hrútar (Rams) - İnatçılar

Bu haftaki bir diğer filmimiz, kuzeyin sert soğuklarında yaşayan sıcak insanların hikayesini anlatıyor. Grímur Hákonarson’un (Sumarlandið, Bræðrabylta) yazıp yönettiği filmin başrollerini Sigurður Sigurjónsson (Kristnihald undir Jökli, Land og synir) ve Theodór Júlíusson (Mýrin, Englar alheimsins), Charlotte Bøving (Everest, Hross í oss) paylaşıyor. 2015 Cannes Film Festivalinde, Belirli Bir Bakış (Un Certain Regard Award) ödülünü de kazanan yapım, aynı zamanda İzlanda’nın Oscar için akademiye gönderdiği film olma özelliğini de taşıyor.

17 Haziran'da Vizyonda

Gummi ve Kiddo, şehrin dışında geniş bir vadide yan yana evlerde yaşayan yaşlı iki kardeştir. Babadan kalma meslekleri olan koç yetiştiriciliğine devam etmekte ve ülkenin en iyi koçlarını yetiştirmektedirler. Hayatlarında koçlarından daha çok önem verdikleri bir şey olmayan; her sene kasabada düzenlenen, ya Gummi’nin ya da Kiddo’nun kazandığı en iyi koç yarışmasında büyük ödülü almak için mücadele eden bu iki kardeş, birbirleri ile 40 yıldır konuşmamaktadırlar. Bir gün Kiddo’nun koçu bulaşıcı ve ölümcül bir hastalığa yakalanır. Yetkililer tüm kasabayı boşaltıp tüm hayvanların da itlaf edilmesinin en uygun çözüm olduğunda ısrarcıdır. Ancak 40 yıldır birbirleri ile konuşmayacak kadar inatçı olan bu ikili, iş koçlarına gelince de kolayca pes etmeyecektir.

Central Intelligence - Merkezi İstihbarat

The Mysteries of Pittsburgh ile adını duyuran yönetmen Rawson Marshall Thurber imzalı Central Intellingence, bu hafta gösterime giren bir başka film. Başrollerinde Dwayne Johnson (Fast and Furious serisi, San Andreas), Kevin Hart (Ride Alone, Get Hard), Danielle Nicolet bulunuyır. Filmin yapımı New Line Cinema ve Universal Pictures tarafından gerçekleştirilmiş.

17 Haziran'da Vizyonda

Film, bir zamanların dalga geçilen inek öğrencisinin, büyüyünce ölümcül bir CIA ajanına dönüşerek (Johnson) lise mezunlar buluşmasına gelişiyle başlıyor. CIA ajanı çok gizli bir vaka üzerinde olduğunu iddia ederek, kampüsün popüler adamı olduğu günlerini özleyen muhasebeci arkadaşını (Hart) gönüllü olarak göreve alır. Ancak, büyük rakamların üstesinden gelen muhasebeci neye karıştığını fark ettiğinde ve arkadaşının onu aklına bile gelmeyecek, ölümcül silahlı çatışmaların, aldatmacaların ve casusluğun içine sürüklediğini anladığında artık vazgeçmek için çok geçtir.

Onur Arslan


Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.