16 Eylül Vizyon Filmleri

Onur Arslan 16.09.2016

Uzun bayram tatili biterken ne izlesek de hüzünlenmesek?

Bridget Jones's Baby

Bridget Jones'un Bebeği aslında bayramın son günü vizyona girse de 16 Eylül olarak vizyon seçkisine dahil olan ve bu haftanın en güçlü filmlerinden bir tanesi. Küresel ölçekte beğeni toplayan Bridget Jones serisinin bu son filminde Oscar ödüllü 'e (Cold Mountain, Bridget Jones's Diary) yine Oscar'lı (The King's Speech, A Single Man) ve (Grey's Anatomy, Once and Again) eşlik etmekte. Filmi, 2001'deki ilk filmde olduğu gibi yönetmiş.

16 Eylül Vizyon Filmleri

Mark Darcy’den ayrıldıktan sonra Bridget Jones’un “sonsuza dek sürecek mutluluğu” pek de planladığı gibi gitmez. Kırk küsur yaşında ve yeniden bekâr biri olarak, Bridget üst düzey haber yapımcılığı mesleğine odaklanmaya ve etrafını eski ve yeni arkadaşlarla çevrelemeye karar verir. Bridget ilk kez her şeyi kontrol altına almıştır. Yolunda gitmeyen ne olabilir ki?

Imperium

Fritz Shimon Haber adlı Yahudi kökenli kimyacının yaşamını konu alan kısa filmi Haber ile bir anda adını duyuran genç yönetmen , bu kez Mike German isimli gizli görevde bulunmuş bir FBI ajanının hikayesini temel alan, ilk uzun metrajlı filmi ile karşımızda. Başrolde artık Harry Potter'dan fazlası olan , 6. His'in Oscar adayı oyuncusu ve August: Osage County'den tanıdığımız yer almakta.

16 Eylül Vizyon Filmleri

Bir FBI ajanı olan Nate Foster sivil kılığına girer ve kirli bir bomba tezgahı planlayan büyük bir terörist kumpasını ortaya çıkarmak için beyaz üstünlük yanlısı bir gruba katılır. Parlak ve geleceği olan analist yeni bir kimliğe bürünmenin zorluğuyla karşı karşıya gelirken, gerçek prensiplerini korumaya çalışarak beyaz üstünlüğünün tehlikeli yer altı dünyasında yolculuğa çıkar. Nate’in soruşturması Dallas Wolf isimli gizemli bir radyo sunucusu etrafında odaklanır. Onun gelecek ile ilgili yayınları neo-Nazi, Ku-Klux-Klan ve ırkçı milisleri, ülkeyi temizleyecek bir ‘ırk savaşı’ ateşlemesi ve beyaz bir vatana yol açması ümidiyle bir araya getirir.

Kalandar Soğuğu

Bu haftaki son filmimiz, ulusal ve uluslararası çeşitli ödüller kazanmış bir Türk filmi olan Kalandar Soğuğu. 1980 doğumlu Mustafa Kara'nın ikinci uzun metrajlı filminde , , gibi isimler rol almaktalar. İstanbul Film Festivali'nde En İyi Yönetmen, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kurgu ve En İyi Erkek Oyuncu dallarında ödül kazanan film, Tokyo Film Festivali'nde de En İyi Yönetmen ve En İyi Film (WOWOW Viewer's Choice Award) ödüllerini kucaklamış.

16 Eylül Vizyon Filmleri

Karadeniz’in bir dağ köyünde, ailesiyle birlikte yaşayan Mehmet, bir yandan beslediği birkaç hayvanla, günlük ihtiyaçlarını temin ederken, diğer yandan büyük bir tutkuyla dağlarda maden rezervi aramaktadır. Zamanla umutsuz bir çabaya dönüşen maden arama fikri Mehmet’in duyduğu bir haberle yerini yeni bir maceraya bırakır. Mehmet Artvin’de gerçekleştirilecek olan boğa güreşlerine katılacaktır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.