14 Yaralı 12 Gözaltı

Oğuz Taktak 14.08.2016

Hayır, terör saldırısı değil. Süper Kupa finalinin bilançosu.

Şu fotoğraf sizin için de dehşet verici değil mi? Bizce çok korkutucu. İyice bakın bu fotoğrafa.

14 Yaralı 12 Gözaltı

Bu fotoğraf bir terör saldırısından sonra çekilmedi. Hayır, baskın yapılan bir örgütün elindeki silahlarının teşhir edildiği bir karede değil. Bu fotoğraf, dün gece oynanan Süper Kupa'da yaşanan olaylardan sonra çekildi. Fotoğrafta göremediğiniz gözaltılar ve yaralılar da var üstelik. Çünkü maç öncesi çıkan olaylarda 4'ü bıçaklanarak olmak üzere 14 kişi yaralandı.

Aralarında stat içinde sahaya meşale atanların da olduğu 12 kişi gözaltına alındı. Olaylar sırasında ve stada girişte yapılan aramalarda balta, keser, döner bıçağı, kuru sıkı tabanca, pala ile çok sayıda sopa, tahta parçası ve meşale ele geçirildi.

İnsan şu olaylardan ve özellikle şu fotoğrafı gördükten sonra kendi kendine şunu soruyor: Deplasman yasağının kalkması gerçekten de iyi mi oldu?

Çoluğumuzu çocuğumuzu alıp maça gidemeyecek miyiz arkadaşlar? Bunun sebebi nedir? Takımınızın alacağı 3 puan, bir insanın saçının telinden daha mı kıymetli? Bence değil. Varsın takımım 3 puan almasın ama insanlar bıçaklanmasın. Bu, terörden farklı bir olay değil. Yapanlar da teröristten farklı değiller. Bir silkelenip kendimize gelmemiz lazım artık!

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.