14 Ekim - Vizyondaki Filmler

İnci Vardar 14.10.2016

Bu hafta vizyonda kiloyla Türk filmi var ama tabii ki uzun süredir beklenen aksiyon / gerilim filmi Cehennem ön plana çıkıyor.

Cehennem / Inferno

Dan Brown'un ünlü serisinden uyarlanan ve özellikle İstanbul'da geçen sahneleri nedeniyle merakla beklenen Cehennem, bu hafta vizyona girdi. Filmin Kanyon AVM'de gerçekleştirilen ön gösterimine gelen yorumlardan burada bahsetmiştik. Serinin diğer filmlerindeki gibi Robert Langdon'ı Tom Hanks'in canlandırdığı filmde, artık biraz daha James Bond havası taşıyan profesör Venedik'te bir otel odasına uyanıyor ve oraya nasıl geldiğini hatırlamıyor. Hafızasını izlerini Avrupa'da, Felicity Jones'un canlandırdığı doktor Sienna Brooks'la sürmeye başlıyor, Dante'nin İlahi Komedya'sından parçalara ve yaklaşmakta olan büyük bir felakete ulaşıyor. Yani yine heyecan dorukta. Fragman da gerilimin ve aksiyonun habercisi gibi görünüyor.

Demir Yumruk / Hands of Stone

Biyografileri ve boksu seviyorsanız, IMDb puanı 6,7 olan Demir Yumruk ilginizi çekebilir. Üstelik filmde Robert de Niro, John Turturro ve Ellen Barkin de var, sırf bu isimler için bile izlemeye değer. Demir Yumruk, Sugar Ray'i yenerek rekora koşan ancak maçın rövanşında bir daha dövüşmeyeceğini bildiren efsanevi boksör Roberto Duran'ın hikayesini anlatıyor. Henüz 16 yaşında ilk kez ringe çıkan Duran'ın kendisi kadar efsane olmuş antrenörü Ray Archel'la ilişkisini de izliyoruz. Jonathan Jakubowicz'in yazdığı ve yönettiği filmde Roberto Duran'ı Bourne Ultimatum, Joy ve Titanların Öfkesi'nden hatırlayabileceğiniz Edgar Ramirez canlandırıyor.

Ansızın / Auf einmal

Bu hafta vizyona kiloyla Türk yapımı giriyor ama benim ilgimi çeken, Köprüdekiler ve Hayatboyu filmlerinin genç yönetmeni Aslı Özge'nin Almanya, Fransa, Hollanda ortaklığında çektiği Ansızın oldu. Dram ve psiko-gerilim türünde yer alan filmin aşağıda göreceğiniz fragmanında da kendini bolca hissettiren bir iç sıkıntısı ve gerilim var.

Filmin konusuna gelirsek... Karsten isimli bir genç adam evinde parti veriyor, sabahlara kadar eğleniliyor, herkes mekanı terk ettikten sonra geride sadece Anna isimli bir kadın kalıyor. Karsten ve Anna arasındaki ilişki hayranlıktan karmaşaya sürüklenirken bir takım gizemli olaylar cereyan ediyor. Basın bülteninde bu olayları şöyle özetlemişler: "Almanya’nın bu ufak taşra kasabasında geçen bu gerilimli olaylar sonucu hayal kırıklığı ile öfke tetiklenecek, adalet ikiyüzlülüğün arkasına gizlenecek ve sonunda kötülük gerçek yüzünü gösterecektir..."

Buyrunuz, bu cümlenin üzerine fragmanda da geriliniz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.