12 Yaşında Çocuk Homofobiye Karşı Durdu

Oğuz Taktak 21.09.2016

Meksika’da eşcinsel evliliklere karşı sokağa çıkan on binlerce homofobiğin önü 12 yaşında bir çocuk tarafından kesildi

Meksika’da 10 Eylül’de on binlerce kişi Başkan Enrique Peña Nieto’nun ülkenin anayasasında eşcinsel evlilikleri yasallaştırma önerisini protesto için sokağa çıktı. Sokağa çıkan on binlerce homofobiğin karşısında 12 yaşındaki bir erkek çocuk durdu.

Eşcinsel evliliklerin aile değerlerine hakaret olduğunu savunan küçük muhafazakar grupların oluşturduğu bir koalisyon olan National Front for the Family (Aile için Ulusal Cephe) isimli bir grup tarafından organize edilen protesto, on binlerce homofobiği topladı.

12 Yaşında Çocuk Homofobiye Karşı  Durdu

"İnsanların nefret etmesinden nefret ediyorum”

Chihuahua, Coahuila ve Jalisco’dan geçip Celaya kentine gelen eylemcilerin önü 12 yaşındaki bir erkek çocuk tarafından kesildi. Çocuk eylemcileri geri çevirmek için kollarını açarak on binlerce kişilik kortejin önünde durdu.

Regeneración’a konuşan foto muhabir Manuel Rodríguez, başta çocuğun sokakta oyun oynadığını sandığını ancak sonradan onun tek başına bir protestocu olduğunu anladığını söyledi. Çocuk tek başına en az on bin anti-LGBTİ eylemcisinin önünde kollarını açarak durmuştu. Çocuk daha sonra Rodríguez’e amcası için durduğunu söylemişti.

Rodríguez’in neden durduğuna dair sorusuna çocuk; “Gey bir amcam var ve insanların nefret etmesinden nefret ediyorum” demişti.

Haberin İngilizce tam metni için buraya bakabilirsiniz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.