12 İdam Mahkumunun Ölmeden Önce Yedikleri Son Yemekler

Yutgitsin Ekibi 13.05.2018

Naneli çikolatalı dondurma isteyen de var.

Henry Hargreaves isimli fotoğrafçı, bakın şef demiyorum; ‘No Seconds’ ismini verdiği bir proje yapıyor. Bu proje; 12 ayrı idam mahkumu seri katilin son istekleri olarak, yedikleri son öğünleri konu alıyor. Bu proje, mahkumların kafasındaki somut hatta neredeyse duygusal pencereyi gösteriyor.

1. Teresa LewisABD'de kocası ve üvey oğlunu öldürme amacıyla, iki kişiyle işbirliği yaptığı için idam edilen Teresa, ölmeden önce kızarmış tavuk, tereyağlı bezelye ve elmalı turta yemek istedi. Yanında da bir bardak Dr Pepper içti.

2. Angel Nievez DiazFlorida’da adam öldürme ve hırsızlık yüzünden idam cezasına çarptırıldı. Kendisine verilen özel öğünü yemedi. Bu kez hapishane yemeği verildi, ancak onu da yemedi.

3. John Wayne GacyGacy, son öğününde 12 kızarmış karides, bir kova KFC tavuğu, patates kızartması ve çilek istedi. Daha sonra cinayet ve tecavüz suçlarından dolayı zehirli şırıngayla idam edildi.

4. Timothy McVeighOklahama bombacısı Timothy, çok fazla kişinin ölümüne neden oldu. İdam edilmeden önce yemek değil, naneli ve çikolata parçacıklı dondurma istedi. Ölmeden önce ise "kapı ne kadar dar olsa da, cezam ne kadar ağır olsa da hala kaderimin efendisi, ruhumun kaptanıyım.' dedi.

5. Ricky Ray RectorSon öğününde biftek, kızarmış tavuk, vişneli Kool-Aid ve cevizli turta istedi, ancak turtasını yemedi. Çünkü onu sonraya sakladığını söyledi. 2 cinayet suçundan zehirli iğne ile idam edildi.

6. Stephen AndersonAnderson son öğününde kızarmış ekmek, peynir, lapa ve mısır karışımı, şeftalili turta ve çikolatalı dondurma istedi. 7 cinayet, hırsızlık ve saldırı suçlarından zehirli iğne ile idam edildi.

7. Ted BundyDünyanın en ünlü seri katillerinden Ted, 35 cinayet, nekrofili, tecavüz ve hapisten kaçma suçlarından dolayı idam edildi. Öldürülmeden önce ise özel bir öğün yemeyi reddetti. Ancak kendisine yine biftek, yumurta, kızarmış ekmek, yağ, süt ve meyve suyu verildi.

8. Ronnie Lee GardnerRonnie, son günlerinde Lord Of The Rings üçlemesini izlemek istedi. Son öğününde de ıstakoz kuyruğu, biftek, elmalı turta ve vanilyalı dondurma yedi. Hırsızlık, soygun ve 2 cinayet suçundan idam edildi. Hem de kurşuna dizilerek.

9. Victor FeguerVictor'un son öğünü, iki tabak içinde tek bir zeytin tanesi oldu. Daha sonra da adam kaçırma ve cinayet suçlarından asılarak idam edildi.

10. Allen Lee 'tiny' Davis
Allen, son öğünde ıstakoz kuyruğu, kızarmış patates, karides, midye, sarımsaklı ekmek ve kök birası istedi. Kendisi 3 cinayet ve soygun suçlarından idam edildi.

11. Ferdinando Nicola Sacco & Bartolomeo VanzettiAmerikan burjuvasının idam ettirdiği Sacco ve Vanzetti'nin dosyası 1977'den beri hala kapanmadı ancak ikili elektrikli sandalyede idam edildi. Son istekleri çorba, et, kızarmış ekmek ve çay olmuş.

12. Ronnie ThreadgillRonnie, zehirli iğneyle idama mahkum edildikten sonra son yemek olarak tavuk, patates, sebze, bezelye, ekmek, çay, su ve meyve kokteyli istemiş. Ancak yiyememiş. Çünkü Teksas'ta "son yemek" uygulaması kaldırıldığından koğuş arkadaşlarının da yediği standart yemeği yemiş.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.