12 Ağustos Vizyon Filmleri

Onur Arslan 12.08.2016

Bu hafta anti kahramanlardan Avrupa sinemasına, cinlerden romantik sinemaya, hayli geniş bir yelpazede seçeneklere sahip olacağız.

Suicide Squad - Gerçek Kötüler

Bu haftanın en flaş filmi, yönetmenliğini ve senaryosunu David Ayer'in üstlendiği Suicide Squad. Ayer, genç yaşta ailesi tarafından evinden kovulan ve gençliğini Los Angeles'ın güneyindeki belalı mahallelerde geçirmesinden olsa gerek; Harsh Times, Street Kings ve End of Watch gibi, belalı gangsterler ve kirli polislerle dolu filmler çekmiş, ve sonunda DC evreninin manyaklarının bir araya toplanarak insanlığın hizmetine koşulduğu Suicide Squad isimli topluluğun koltuğuna da oturmuş. 3 Ağustos'ta 135 milyon gibi box office değeri ile açılış yapan filmin başrollerinde The Pursuit of Happyness ve Ali filmleri ile Oscar adayı olmuş olan Will Smith, Dallas Buyers Club'taki rolü ile efsane bir performans gösterip Oscar ile taçlanan , The Wolf of Wall Street ve Focus ile tanınan yer almakta. Filmin Türkiye dağıtımını Warner Bros. yapmakta ve 295 kopya gibi çılgın bir rakamla giriş yapıyorlar.

12 Ağustos Vizyon Filmleri

Dünyanın en tehlikeli takımını toplamak için, hapisteki süper güçlü kötü adamları bir araya getir, devletin emri ile onları en güçlü silahlarla donat ve gizemli bir suç örgütünü yenmeleri için onları göreve gönder. Ancak bu takım, aslında başarılı olmaları için değil de tescilli suçları nedeniyle, eninde sonunda kaybedecekleri aşikâr bir göreve çıktıklarını fark ettiklerinde ne yapacaklar?

Lanetli Anahtar: Cinlerin Gazabı

İgamedya'nın kurucusu ve 2000'lerin başından bu yana senaryo da dahil olmak üzere, medya sektörünün çeşitli alanlarında çalışmış olan Hasan Gökalp ilk uzun metrajlı yönetmenlik denemesi olan Lanetli Anahtar: Cinlerin Gazabı ile bu hafta izleyici karşısına çıkıyor. Yazıp yönetmekle kalmayıp oyuncu olarak da perdede belirecek olan Gökalp'e eşlik eden isimler: Zeynep Buse Kale (Cin Kuyusu, Beni Seni Anlat), Ayça Büsküvütçü, Zeynep Ülkü Kam ve Deniz Yalımcan. Filmin dağıtımını Mars Dağıtım üstlenmiş.

12 Ağustos Vizyon Filmleri

Bir grup arkadaş, arkadaşlarına yardımcı olmaya çalışırken kendi başlarını içinden çıkılmaz bir belanın içine sokarlar. Kendisine büyü yapılan arkadaşlarını kurtarmak adına internetten indirdikleri büyü ve cin yazılarını yakan genç grup çok tehlikeli bir kabile olan Daktylos cinlerinin hedefi haline gelir. İda dağında yaşayan Daktylos cinlerinin en azgını olan Damanaus'un gazabından hiç kimse kurtulamamıştır ve Damanaus'un yeni hedefi de genç arkadaş grubundan başkası değildir...

Café Society

New York'ta mizah olmasaydı kendi yaratırdı diye düşündüğüm, ama zaten öyle yaptığını zamanla öğrendiğim uslanmaz, yorulmaz ihtiyar delikanlı Woody Allen yeni filmi ile karşımızda. 20 kez Oscar adayı olup 4'ünü kucaklayan, 200'e yakın adaylık sahibi olup 129 kez ödül kazanmış olan Allen, bu kez kameranın arkasında kalıp yönetmenlik ve senaryoyu halletmiş ve oyunculukları da şu isimlere bırakmış:The Social Network ile Oscar adaylığı bulunan Jesse Eisenberg, Twilight serisi 2000'lerde ergen olanların gönlünde taht kuran , Foxcatcher'daki asap bozucu derecede iyi canlandırması ile Oscar adayı olan , Allen'ın ilk dijital olarak çekilmiş filmi olan Café Society'de bir arada.

12 Ağustos Vizyon Filmleri

Woody Allen’ın 1930’larda geçen romantik filmi Café Society’de Bronx’ta doğan Bobby Dorfman (Jesse Eisenberg)’ın Hollywood’a gidişini ve sonra sosyetenin kıpır kıpır gece hayatında ortalığı toza dumana kattığı New York’a dönüşünü izliyoruz.

La double vie de Véronique - Veronique'nin İkili Yaşamı

Fuayelerde, festivallerde, adını doğru telaffuz edemediğinizde aforoz edildiğiniz, ama tek seferde doğru yazdığınızda alkış aldığınız, sinema ile ilgili konuşmalarınızda kendisine mutlaka bir referans göstermeniz beklenen 'nin "Veronique'in İkili Yaşamı" adlı filmi Türkiye'de ilk kez vizyona giriyor. Oyuncuları: Irène Jacob, , olan, 1991 yılında Cannes'da Altın Palmiye'ye aday gösterilen; Fipresci, En İyi Kadın Oyuncu ve Ekümenik Jüri ödüllerini kazanan film tam 25 yıl sonra ilk kez Türkiye'de gösterime girebiliyor. Özellikle Dekalog adlı 10 Emir'den esinlenerek çekilmiş 10 bölümlük dizi ile tanınan , dünya sinemasında Ingmar Bergman, Andrei Tarkovsky gibi büyük isimlerle aynı klasmanda yer alır. Dekalog serisinin, materyali elden geçirilerek yenilenip Cannes Film Festivalinde tekrar seyirci ile buluşmasından sonra, bu kez de Veronique'in İkili Yaşamı'nı Türkiye'de yenilenmiş kopya ile izleme şansına erişeceğiz.

12 Ağustos Vizyon Filmleri

Biri Fransa, diğeri Polonya’da doğan ancak hiçbir ortaklıkları olmamasına, birbirleri ile herhangi bir ilişkileri, akrabalıkları olmamasına, hatta birbirlerini hiç tanımamalarına rağmen, aynı özelliklere ve zevklere ve aynı yaşam algısına sahip olan iki kadının fantastik hikayesi. Birbirlerinin o kadar aynısıdırlar ki, tespit etmesi çok zor olan bir kalp hastalığını dahi paylaşmaktadırlar.

İyi seyirler ve mutlu haftasonları dileriz.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.