101 Yaşındaki David Rockefeller'e 7'nci Kalp

Oğuz Taktak 01.10.2016

ABD'li milyarder David Rockefeller için uzun yaşamın sırrı sağlıklı beslenmek ve stresten uzak olmak değil, sık sık organ nakli yaptırmak.

ABD'li milyarder David Rockefeller "200 yaşımı görmek istiyorum" sözleriyle koyduğu yaşam hedefine ulaşabilecek mi? 12 Haziran'da 101 yaşına basan Rockefeller'e geçen hafta 7'inci kez kalp nakli yapıldı. New York'da 6 saat süren bir operasyonun ardından gerçekleşen nakil sonrası doktorların "Nakil başarıyla tamamlandı" açıklamasından iki gün sonra Rockefeller yeni kalbiyle gazetecilerin karşısına çıktı.

101 Yaşındaki David Rockefeller'e 7'nci Kalp

"Her yeni kalp bana elektrik veriyor"

Son 40 yıl içinde 7 kalp nakli yapılan milyarder işadamı "Her yeni kalp bana adeta elektrik veriyor, taze bir enerjiyle hayata yeniden bağlanıyorum" dedi. Uzun bir yaşam için kişinin sevdiği şeylerle uğraşması, her şeyi basit algılaması ve dostlarıyla sık sık vakit geçirmesi gerektiğini söyleyen Rockefeller, bir süre kendisine ait Hanuatu Adası'nda dinlenecek. Rockefeller'e 1998 ve 2004'te iki kez de böbrek nakli yapılmıştı.

David Rockefeller Kimdir?

12 Haziran 1915 doğumlu Amerikalı bankacı, iş adamı Rockefeller, "Dünya imparatorluğu" ve "Yeni dünya düzeni" gibi söylemleri dikkat çekmiş ve geniş tepki toplamıştır.

Rockefeller ailesinin üyelerinden olup Amerikan İç Savaşında ismini savaş gelirleriyle ve Standard Oil Company şirketinin kurucusu olup şirketi petrolden elde ettikleri mirasıyla bugünün Rockefeller şirketler grubunun kurucusu John D. Rockefeller'in büyük oğlu, Chase Bank'ın eski başkanı olup şu anda bankanın uzantısı olan JP Morgan Chase'in ortaklarındandır.

David Rockefeller'in sahibi olduğu şirketler, yönettiği ve yardım ettiği fonlar, sivil organizasyonlar dernekler, başta 1904 yılında kurulan dünyanın dört yanında öğrencilere burs veren Rockefeller Vakfı ve diğer vakıflar ve kuruluşları ile dünyanın neredeyse yarısından bile fazla bir etki alanına sahip olup öğrencilere gelecek vaat eden binlerce gence verilen ünlü Rockefeller öğrenim bursu ülkelerin siyasetinde önemli rol oynar.

Rockefeller ailesinin ve başkanı David Rockefeller'in hayırsever olarak adlandırdıkları şirketleri, dernek ve organizasyon gibi faaliyetleri birçok yazar ve aktivist tarafından eleştirilmektedir.

Haberin İngilizce tam metni için buraya bakabilirsiniz.

Kaynak: Wikipedia

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.