1000 Müzisyen ile David Bowie Çalmak

Taner Turna 13.08.2016

Başlık yeterince ilgi çekici olabilir fakat 1000 müzisyenin aynı anda David Bowie’nin “Rebel Rebel”ini çaldığı görüntü tarif edilemez!

Geçtiğimiz sene İtalya - Cesena’da yaşayan 1000 müzisyen (Cesena’da o kadar müzisyen var mıymış detirtti) şehirlerinde Foo Fighters konser versin diye Rockin’1000 isimli bir grup kurarak grubun “Learn to Fly” şarkısını çalmıştı. İnternette hızlı bir şekilde yayılan bu video 32 milyon izlenmeye ulaşmış, ardından da Foo Fighters’ın şehirde konser vermesine vesile olmuştu.

Amacına ulaşan bu başarılı atılımın ardından Rocking’1000, geçtiğimiz Temmuz ayında 15 bin seyirci ve 1000 müzisyen ile Cesena’daki Orogel Stadyumu’na doluşarak 17 şarkılık bir konser verdi. The White Stripes’tan “Seven Nation Army” gibi birçok klasik şarkıyı çalan dev grup, bu yıl hayatını kaybeden David Bowie’nin anısına da “Rebel Rebel” ile şahane bir performans sergiledi.

Her yaş grubundan müzisyenin yer aldığı Rocking’1000 grubu, kendi halinde eğlenen şehirliler olarak gözükse de topluluğun kattığı enerji ile mükemmel bir ahenk oluşturuyor. Valla biz çok sevdik, sizi de bekleriz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.