10 Haziran'da Vizyonda

Onur Arslan 10.06.2016

Bu hafta korku, sihir ve edebiyat konulu filmler arasında seçim yapmanız zor olacak.

The Conjuring 2 - Korku Seansı 2

Bu hafta ilk sıradan tanıtacağım (ve de hemen akşamına izliyor olacağım) film, bir devam filmi. The Conjuring 2. İlk filmin de yönetmeni olanJames Wan, ismini 2004 yapımı Saw isimli filmle duyurmuş Avustralyalı bir yönetmen ve yapımcı. Oyuncular, ilk filmden bildiğimiz Vera Farmiga (The Departed, Up in The Air, Bates Motel) ve Patrick Wilson’a (Insidious, Watchmen) ilaveten, genç oyuncu Madison Wolfe. Wolfe, oyunculuğu ile eleştirmenlerden hayli olumlu yorumlar almış.

10 Haziran'da Vizyonda

Bu filmde Lorraine ve Ed Warren, 4 çocuğunu tek başına yetiştirmeye çalışan bekar bir annenin yardımına, Londra’ya koşarlar. Görevleri, bu ailenin evine musallat olan kötü varlığı tespit edip yapabilirlerse kovmaktır. Ancak işler beklendiği gibi -tabii ki- gitmeyecektir.

Now You See Me 2 - Sihirbazlar Çetesi 2

Bu haftaki bir diğer filmimiz, yine bir devam filmi. 2013’teki ilk filmden sonra tekrar beyaz perdeye dönen For Horsemen lakaplı sihirbazlarımız, Now You See Me 2 ile bu hafta sinemalarda olacaklar. Jon M. Chu’nun yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerinde, tıpkı ilk filmdeki gibi, Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Woody Harrelson, Lizzy Caplan ve Dave Franco’ya ek olarak, Daniel Radcliffe (Harry Potter) dahil olmuş.

10 Haziran'da Vizyonda

Bir yıl önce yaptıkları Robin Hood stili gösteri ile toplumun hayranlığın kazanan ve FBI‘ı utandıran çete, geri dönüş gösterisi ile kaçışın onlar için bir çocuk oyuncağı olduğunu gösteriyor. FBI özel ajanı Dylan Rhodes’un yardımı ile J. Daniel Atlas, Merritt McKinney, Jack Wilder ve gruba yeni katılan Lula’nın oluşturduğu Atlılar, özenle planlanmış süpriz gösterilerini, ahlaksız Owen Case’i ifşa etme umuduyla sergiliyor.

Genius - Fırtınalı Hayatlar

The Madness of King George ve Somewhere to Run filmleri ile bilinen Michael Grandage’ın ilk yönetmenlik deneyimi olan Genius’ın başrollerinde Colin Firth (Kingsman, The King’s Speech), Jude Law (Sherlock Holmes, Enemy at The Gates), Nicole Kidman (Moulin Rouge, The Others, Eyes Wide Shut) yer almakta.

10 Haziran'da Vizyonda

Film, A. Scott Berg'ün "Max Perkins: Editor of Genius" kitabından uyarlanmış. Genç yaşında ün ve başarıya ulaşan Wolfe, yeteneğinin getirdiği etkileyici bir karaktere sahiptir. Perkins, tüm zamanların en çok tanınan ve saygı gören edebiyat editörlerindendir; F. Scott Fitzgerald ve Ernest Hemingway gibi sembolleşmiş roman yazarlarını keşfetmiştir. Wolfe ve Perkins arasında gelişen eğitici ve önlenemez dostluk, bu parlak ama birbirinden çok farklı iki adamın hayatını sonsuza dek değiştirecektir.


Onur Arslan


Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.