1 TL Farkla Tesla’nızın Daha Uzun Yol Gitmesini İster Misiniz?

Mehmet Berkay Önen 16.06.2016

Tesla Motors, geliştirdiği yeni satış stratejisi ile bize hiç alışık olmadığımız bir hizmet sunma derdinde.

Son yılların devrimsel otomobil üreticisi Tesla Motors, yeni ortaya attığı bir konsept ile yeniden gündemimizde. Birebir aynı arabayı birbirinden çok farklı fiyatlara satmak isteyen Tesla Motors, geliştirdiği yeni satış stratejisi ile bize hiç alışık olmadığımız bir hizmet sunma derdinde.

1 TL Farkla Tesla’nızın Daha Uzun Yol Gitmesini İster Misiniz?

Ürettiği otomobillere, internet üstünden yolladığı yazılım güncellemeleriyle ekstra özellikler eklemeyi kendisine adet edinmiş Tesla, bu yeni geliştirdiği teknik ile birebir aynı arabayı farklı fiyatlara satmayı planlıyor. Geliştirilen yeni yazılımlarla bazı özellikleri kısıtlanan arabayı daha ucuz fiyata piyasaya sürmeyi planlayan Tesla, ilerleyen yıllarda bu özellikleri kullanmak isteyen müşterilerinden yazılım güncellemesi bedeli talep edecek.

1 TL Farkla Tesla’nızın Daha Uzun Yol Gitmesini İster Misiniz?

Autopilot özellikli otomobilleri ile son yıllarda ün salan Tesla, hali hazırda bu özellik için müşterilerinden 2.500 dolar gibi bir miktar talep ediyor. Otomobilinizi satın alırken ekleyebileceğiniz bu özellikle beraber, uzun yollarda arabanız kendi kendisini kullanabiliyor. Ama aslında Tesla, sattığı tüm otomobillere bu özellik için gerekli tüm donanımı varsayılan olarak yerleştiriyor. Yani siz bu bedeli ödemeseniz de arabanızı Autopilot için gerekli olan tüm ekipmanla beraber teslim alıyorsunuz.

1 TL Farkla Tesla’nızın Daha Uzun Yol Gitmesini İster Misiniz?

Sadece tek tip araba üreterek özellikleri yazılım güncellemeleri ile yöneten Tesla, bu sayede üretim maliyetlerini kısarak uzun vadede
kâr etmeyi de planlıyor. Ayrıca daha sonraları bu özellikleri açtırmak isteyen kullanıcılardan elde edeceği gelir de cabası.

Berkay Önen


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.