1 Temmuz'da Vizyona Giren Filmler

Onur Arslan 01.07.2016

Bu hafta oldukça fantastik bir film vizyona giriyor.

Midnight Special

Bu haftaki ilk filmimiz bir dramatik bir bilim kurgu. 1978 doğumlu Jeff Nichols’ın, daha önceleri Take Shelter, Mud (Altın Palmiye adayı) gibi sükse yapmış filmlerinin yanına bu sefer de Berlin’de Altın Ayı'ya aday gösterilmiş Midnight Special’ı eklediğini görüyoruz.

Michael Shannon (Man of Steel, Take Shelter), Joel Edgerton (Warrior, The Gift) ve, Kirsten Dunst (Spider Man Serisi, Melancholia)’ın başrollerini paylaştığı film, Warner Bros. tarafından yapılıp, Chantier film tarafından Türkiye’de vizyona sokulmakta.


Filmin konusu şöyle: 8 yaşındaki oğlunun doğaüstü güçleri olduğunu fark eden baba, oğlunu koruyabilmek için bir kaçış planı yapar. Baba oğulun takımına Sarah (Kirsten Dunst) ve Lucas (Joel Edgerton) eklenir ve bildikleri korunmalı yere, peşlerindeki polislere ve çeşitli gruplara yakalanmadan varmaya çalışırlar.

Un + Une / Bir Kadın + Bir Erkek

Fransız sinemasının duayen ismi, 3 kez Oscar’a aday gösterilip bir kez de ödülle kucaklaşan Claude Lelouch’tan sıcak bir komedi filmi bu haftaki bir diğer filmimiz.

Başrollerinde Jean Dujardin (The Artist, The Wolf of Wall Street), Elsa Zylberstein (Il y a longtemps que je t'aime, Modigliani) ve Christopher Lambert’ın (Highlander serisi, Mortal Combat) yer aldığı filmin yapımcı ortakları; Les Films 13, Davis-Films, JD Prod, France 2 Cinéma ve Türkiye dağıtımcısı Pinemart.


Film, başarılı ve çekici bir film bestecisi olan Antoine’ın iş için Hindistan’a gidişini ve kendisiyle tam anlamıyla zıt bir karakterde olan Fransa büyükelçisinin eşi olan Anna’ya aşık olmasını konu alıyor. İkili, karmaşık bir ilişkinin içerisine giriyorlar.

Elser / Hitler’e Suikast

Das Experiment ve Five Minutes of Heaven gibi Türk sinefillerinin hayli aşina olduğu filmlerin yönetmeni Oliver Hirschbiegel’den yakın tarihi mercek altına aldığı bir film ile bu haftayı noktalıyoruz. Geçtiğimiz sene İstanbul Film Festivali’nde de beğeni toplayan, premierini Berlin Film Festivali'nde yapmış olan filmin birçok festivalde gösterildiğini de hatırlatalım.

Christian Friedel (The White Ribbon, Amour Fou), Katharina Schüttler (Oh Boy, Freier Fall), Burghart Klaußner (Good Bye Lenin, The White Ribbon) gibi Avrupa sinemasının kalbur üstü oyuncularından kurulu kadrosu ile bu hafta en izlenesi filmlerden biri olan Elser, Lucky Bird Pictures tarafından yapılıp Türkiye’de Fabula Films aracılığı ile vizyona girmekte.


Nazi Almanya'sında geçen film, yerleştirdiği bomba ile Adolf Hitler'i ve kurmaylarını havaya uçurmayı sadece 13 dakikayla kaçıran Georg Elser'in hikayesini anlatıyor. Yaklaşan Nazi tehlikesini herkesten önce fark eden, başkaları bilinçsizce emirlere itaat ederken ya da sus pus otururken harekete geçen bu esrarengiz adamın kim olduğunu sorguluyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.